
Źródło: https://pozyczkaplus.pl
informacje
Zaciągnąłeś kredyt w Pożyczka Plus i spłaciłeś go przed czasem? Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, sprawdź, w jaki sposób możesz otrzymać zwrot części prowizji!
Spis treści:
Czy mój kredyt kwalifikuje się do zwrotu części prowizji?
To, czy umowa kredytu upoważnia pożyczkobiorcę do otrzymania zwrotu części prowizji przy wcześniejszej spłacie, definiuje artykuł 49. ustawy o kredycie konsumenckim. Jeśli Twój kredyt spełnia poniższe warunki, to oznacza, że możesz starać się o zwrot części pieniędzy, które oddałeś instytucji pożyczkowej:
- kredyt opiewa na kwotę mniejszą niż 255 500 złotych i został zaciągnięty przed 18 grudnia 2011 roku,
- kredytobiorca pobrał już prowizję,
- kredyt został spłacony w całości przed terminem podanym w umowie,
- kredyt został udzielony osobie prywatnej.
Jak napisać wniosek o zwrot prowizji z Pożyczka Plus?
W przypadku, gdy kredyt kwalifikuje się do zwrotu pożyczki, warto zastanowić się jak sporządzić wniosek o wypłatę pieniędzy z Pożyczka Plus. Obowiązkowo należy podać akt prawny, na którym opieramy swoje żądanie – w tym przypadku jest to wyrok TSUE C-383/18 z dnia 18 grudnia 2019 roku oraz wspomniany już artykuł 49. ustawy o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku.
Kolejnymi danymi, które trzeba zawrzeć wniosku, są oczywiście informacje na temat umowy pożyczki (numer umowy) oraz kredytobiorcy (imię, nazwisko, adres, numer rachunku bankowego). Do dokumentu należy bezwzględnie dodać załącznik potwierdzający całkowitą spłatę zobowiązania.
Ile zwrotu prowizji otrzymam z Pożyczka Plus?
To, jaką część prowizji powinna oddać firma Pożyczka Plus, jest zależne od wysokości udzielonego kredytu oraz odstępem czasu, między rzeczywistą spłatą pożyczki a terminem zapisanym w umowie.
W przypadku, gdy kredyt opiewa na kwotę 4500 złotych, a okres kredytowania wynosi 30 dni, dodatkowe koszty, które inkasuje firma pożyczkowa, wynoszą 560 złotych. W przypadku spłaty zobowiązania w 5 dni od daty zawarcia umowy kredytowej Pożyczka Plus ma obowiązek oddać kredytobiorcy 466 złotych tytułem zwrotu części prowizji.
Co robić, jeśli Pożyczka Plus odmówiła zwrotu prowizji?
Zdarza się, że firmy pożyczkowe odrzucają wnioski o zwrot prowizji. Wówczas konsument ma do wyboru dwie ścieżki – samodzielną walkę z pożyczkobiorcą lub oddanie sprawy w ręce specjalistów.
W pierwszym przypadku problemem może być długi okres oczekiwania na rozstrzygnięcie sprawy. Po złożeniu skargi u Rzecznika Finansowego ten kieruje swoje zapytanie w postaci skargi nadzwyczajnej do Sądu Najwyższego, który zwykle przychyla się do wniosku i nakazuje firmie pożyczkowej zwrot prowizji. Niestety, tego typu działania mogą trwać od kilku do kilkunastu miesięcy.
Jeśli zależy Ci na czasie i chciałbyś otrzymać pieniądze wcześniej, to zgłoś się do nas! Po bezpłatnej analizie Twojej sprawy, konsultant zgłosi się do Ciebie z propozycją cesji wierzytelności. Jeśli warunki będą Ci odpowiadały i zaakceptujesz ofertę, to pieniądze otrzymasz po maksymalnie 48 godzinach!
Te artykuły mogą Cię zainteresować
Dostarczamy kredytobiorcom wiedzy o zwrotach prowizji bankowych.
Najistotniejsze informacje w jednym miejscu.

Zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu krok po kroku
Wszystkie raty kredytu spłacone i to sporo przed terminem? Masz prawo ubiegać się o zwrot kosztów kredytu. Dowiedz się, jak krok po kroku uzyskać zwrot bankowy.

Umowa kredytowa – jak czytać i na co uważać przy jej zawieraniu?
Umowa kredytowa to najważniejszy dokument ze wszystkich, które otrzymuje konsument w trakcie zaciągania kredytu. Na co uważać, podpisując umowę?

Kredyt konsumencki – czego nie dowiesz się o nim w banku?
Kredyt konsumencki to popularna forma finansowania nieprzewidzianych wydatków. Dowiedz się o nim wszystkiego, czego nie dowiesz się od banku!

Sankcja kredytu darmowego – czym jest i kiedy ma zastosowanie?
Sankcja kredytu darmowego powoduje, że pożyczkobiorca musi oddać do banku tylko pożyczoną kwotę, bez odsetek i opłat. Sprawdź, kiedy się ją stosuje!
Dołącz do Klientów, którzy odzyskali z nami swoje prowizje bankowe
Podaj podstawowe dane i przekonaj się, ile możesz odzyskać z banku!