Zwrot prowizji SKOK

logo SKOK

Źródło: skok.pl

portfel ikona niebieska
Najwyższy uzyskany zwrot
7800 PLN
portfel ikona niebieska
Średnia wartość zwrotu
1100 PLN
portfel ikona niebieska
Ilość obsłużonych klientów
97

sesje przychodzące

Sesja I
11:00
Sesja II
15:00
Sesja III
17:00

sesje wychodzące

Sesja I
8:15
Sesja II
12:15
Sesja III
14:45

informacje

Kontakt telefoniczny
718 898 537
Siedziba
Władysława IV 22 81-743 Sopot
SWIFT
WBKPPLPP
IBAN
PL 00 2120 0000 0000 0000 0000
Strona internetowa
https://www.skok.pl/
Bankowość on-line
-

Jeśli spłaciłeś kredyt konsumencki w ciągu ostatniego roku, sprawdź, czy nie możesz skorzystać z sankcji kredytu darmowego. W przypadku, gdy udało Ci się przedterminowo spłacić kredyt lub pożyczkę w SKOK, możesz odzyskać prowizję bankową. Dowiedz się, co musisz zrobić!

Czym jest sankcja kredytu darmowego w SKOK?

Niestety, mimo wciąż rosnącej świadomości społecznej, wielu z kredytobiorców praktycznie nie czyta umowy, którą podpisuje. Dokładne sprawdzenie zapisów w kontrakcie jest jednak bardzo ważne. Jeśli okaże się, że SKOK nie dopełnił wymogów informacyjnych, to kredytobiorca może starać się o sankcję kredytu darmowego.

Skorzystanie z tego zapisu oznacza, że pożyczkobiorca może odzyskać pieniądze ze spłaconego już kredytu. Skorzystanie z sankcji kredytu darmowego sprawia, że kredytobiorca jest zobowiązany do spłaty tylko i wyłącznie kapitału, który pożyczył. Odsetki, prowizje i inne opłaty zostają usunięte z kosztów kredytu, a w przypadku jego spłaty, SKOK jest zobowiązany do oddania pożyczkobiorcy tych kosztów.

Kiedy przysługuje zwrot części prowizji w SKOK?

Prowizja bankowa to jeden z ważniejszych wskaźników, które mają zasadniczy wpływ na całkowity koszt zobowiązania finansowego. Niekiedy sięga nawet 20 procent kwoty kredytu lub pożyczki.

Odbierz zwrot prowizji ze SKOK

 

W myśl art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim każda pożyczka, która zostanie spłacona przed czasem, kwalifikuje się do zwrotu części prowizji za okres pomiędzy terminem spłaty w umowie a rzeczywistym terminem zamknięcia pożyczki.

Warunki do otrzymania zwrotu bankowego:

  • pobrana prowizja przez SKOK,
  • kredyt lub pożyczka zaciągnięta przez konsumenta,
  • zobowiązanie nie przekraczało kwoty 255 550 zł,
  • pożyczka lub kredyt zostało spłacone przed terminem.

Jak napisać wniosek o zwrot prowizji w SKOK?

O zwrot z tytułu wcześniejszej spłaty zobowiązania wobec SKOK-u możesz walczyć samodzielnie, składając wniosek o zwrot prowizji. W takim piśmie reklamacyjnym powinny się znaleźć m.in.: dane osobowe kredytobiorcy, numer umowy kredytowej, data przedterminowej spłaty, podstawa prawna do ubiegania się o zwrot, numer konta bankowego.

Wniosek można dostarczyć osobiście w placówce SKOK-u lub wysłać tradycyjną drogą pocztową – najlepiej za potwierdzeniem odbioru. Odpowiedź na reklamację powinna zostać wysłana w ciągu 30 dni.

Niestety często takie pisma reklamacyjne są odrzucane. Najczęściej taka decyzja jest argumentowana tym, że pobrana w momencie uruchomienia kredytu prowizja nie jest w żaden sposób związana z okresem kredytowania.
W sprawie zwrotów prowizji wypowiedział się także Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wyrok dot. zwrotu bankowego zapadł we wrześniu 2019 roku i jednoznacznie opowiedział się po stronie konsumenta. W odmownych decyzjach często argumentem jest to, że orzeczenie to dotyczy wyłącznie jednej sprawy, a nie wszystkich.

Jak skorzystać z sankcji kredytu darmowego w SKOK?

Po pierwsze – upewnij się, że instytucja, do której planujesz złożyć wniosek, wciąż jest aktywna na rynku. Niestety, problemy związane z płynnością finansową spowodowały, że wiele SKOKów zostało zamkniętych, a sporą część przejęły inne banki. Jeśli instytucja, w której wziąłeś pożyczkę, została przejęta przez inny podmiot lub wciąż działa, można zacząć szukać uchybień w umowie.
Bardzo ważny jest również termin zamknięcia umowy – nie może być on odleglejszy niż rok od złożenia wniosku o uznanie roszczeń z tytułu sankcji kredytu darmowego.

Kolejnym punktem jest analiza umowy kredytowej. Jest to najważniejszy proces, podczas którego można dowiedzieć się, czy można starać się o zwrot części spłaconych pieniędzy. Należy przejrzeć dokument pod kątem uchybień, do których zalicza się między innymi brak informacji o: rodzaju kredytu, dodatkowych kosztach, zabezpieczeniu pożyczki, jej oprocentowaniu czy harmonogramie spłaty z dokładnym opisem.

Jeśli okaże się, że w umowie znalazły się uchybienia względem ustawy o kredycie konsumenckim, można przygotować wniosek do banku. Kredytobiorca musi w dokumencie zawrzeć jasne oświadczenie woli, w którym uzna, że będzie starał się o zwrot pieniędzy. Tak przygotowany dokument należy złożyć za pomocą poczty lub osobiście doręczyć do oddziału SKOKu.

Pieniądze w 10 dni roboczych? To możliwe!

Ubieganie się o zwrot pieniędzy z tytułu sankcji kredytu darmowego i zwrotu prowizji w SKOK wiąże się najczęściej z bardzo długo trwającymi procesami. Bank spółdzielczo-kredytowy będzie starał się oddalić każdy taki przypadek. Z punktu widzenia banku, jest to zrozumiałe w 100 procentach, ponieważ żadna tego typu instytucja nie odda pieniędzy bez walki.

Jeśli masz wątpliwości, czy przekazać sprawę na drogę sądową, zgłoś się do nas! Back2You to firma, specjalizująca się w odzyskiwaniu części prowizji wynikającej z wcześniejszej spłaty kredytu oraz w uzyskiwaniu pieniędzy z tytułu sankcji kredytu darmowego.

Proces wypłaty pieniędzy jest bardzo prosty – klient przesyła nam dokumenty do analizy. Jeśli nasi specjaliści stwierdzą, że Twój kredyt kwalifikuje się do uzyskania pieniędzy ze zwrotu prowizji i skorzystania z sankcji kredytu darmowego, wrócimy do Ciebie z propozycją cesji wierzytelności. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz martwić się o wynik rozprawy – wypłacamy Ci pieniądze z własnych środków, w ciągu maksymalnie 10 (przy sankcji kredytu darmowego) lub 5 dni roboczych (przy zwrocie części prowizji).

Zwrot prowizji Alior Bank

Źródło: aliorbank.pl

portfel ikona niebieska
Najwyższy uzyskany zwrot
28000 PLN
portfel ikona niebieska
Średnia wartość zwrotu
1760 PLN
Santander Consumer Bank

Źródło: santanderconsumer.pl

portfel ikona niebieska
Najwyższy uzyskany zwrot
32000 PLN
portfel ikona niebieska
Średnia wartość zwrotu
1880 PLN
Zwrot prowizji PKO BP

Źródło: pkobp.pl

portfel ikona niebieska
Najwyższy uzyskany zwrot
22900 PLN
portfel ikona niebieska
Średnia wartość zwrotu
1970 PLN
Zwrot prowizji AASA

Źródło: aasapolska.pl

portfel ikona niebieska
Najwyższy uzyskany zwrot
12690 PLN
portfel ikona niebieska
Średnia wartość zwrotu
1560 PLN
Zwrot prowizji Bank Pocztowy

Źródło: pocztowy.pl

portfel ikona niebieska
Najwyższy uzyskany zwrot
9790 PLN
portfel ikona niebieska
Średnia wartość zwrotu
2050 PLN
Czytaj więcej

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dostarczamy kredytobiorcom wiedzy o zwrotach prowizji bankowych.
Najistotniejsze informacje w jednym miejscu.

Zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu krok po kroku

Zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu krok po kroku

Wszystkie raty kredytu spłacone i to sporo przed terminem? Masz prawo ubiegać się o zwrot kosztów kredytu. Dowiedz się, jak krok po kroku uzyskać zwrot bankowy.

Umowa kredytowa – jak czytać i na co uważać przy jej zawieraniu?

Umowa kredytowa – jak czytać i na co uważać przy jej zawieraniu?

Umowa kredytowa to najważniejszy dokument ze wszystkich, które otrzymuje konsument w trakcie zaciągania kredytu. Na co uważać, podpisując umowę?

Kredyt konsumencki – czego nie dowiesz się o nim w banku?

Kredyt konsumencki – czego nie dowiesz się o nim w banku?

Kredyt konsumencki to popularna forma finansowania nieprzewidzianych wydatków. Dowiedz się o nim wszystkiego, czego nie dowiesz się od banku!

Sankcja kredytu darmowego – czym jest i kiedy ma zastosowanie?

Sankcja kredytu darmowego – czym jest i kiedy ma zastosowanie?

Sankcja kredytu darmowego powoduje, że pożyczkobiorca musi oddać do banku tylko pożyczoną kwotę, bez odsetek i opłat. Sprawdź, kiedy się ją stosuje!

Otrzymaj zwrot

Dołącz do Klientów, którzy odzyskali z nami swoje prowizje bankowe

Podaj podstawowe dane i przekonaj się, ile możesz odzyskać z banku!