Wniosek o sankcję kredytu darmowego – stwórz własny dokument w bezpłatnym generatorze
Staranie o zastosowanie sankcji kredytu darmowego dla pożyczki gotówkowej przez kredytobiorcę rozpoczyna się od złożenia wniosku do banku. Złe przygotowanie oświadczenia może zakończyć się odmową i utratą jedynej szansy na darmowy kredyt. Skorzystaj z naszego generatora i bezpłatnie stwórz dokument do swojego banku.
Banki bardzo często popełniają błędy przy sporządzaniu umowy kredytowej. Niestety ze względu na dość skomplikowane zapisy i zawiły język, wielu kredytobiorców nie ma o tym pojęcia, przez co nie korzystają z zapisu o sankcji kredytu darmowego, który upoważnia ich do spłaty tylko takiej kwoty, jaką pożyczyli od banku. Jeśli kredyt został już spłacony, może starać się o zwrot wszystkich kosztów kredytowych – odsetek, prowizji czy ubezpieczenia kredytu.
Prywatnie
Utrata szansy na skorzystanie sankcji kredytu
Duża ilość dokumentów do przygotowania
Brak profesjonalnej pomocy prawnej
Niewielka szansa na wygraną
Długi czas oczekiwania
Pamiętaj!
Skorzystanie z sankcji kredytu darmowego jest możliwe
tylko jeden raz, nie zmarnuj szansy na jej uzyskanie.
Przez portal Back2you
Popularna i najszybsza opcja skorzystania z sankcji
Wniosek o sankcję kredytu darmowego – podstawowe informacje
Złożenie pisemnego wniosku o zastosowanie sankcji kredytu darmowego, to dopiero pierwszy, choć niezwykle istotny krok do uwolnienia się od kosztów prowadzenia kredytu konsumenckiego.
Jeśli kredytobiorca stwierdzi, że podpisana przez niego umowa kredytowa posiada zapisy wprowadzające w błąd, klauzule abuzywne czy znaczące braki informacyjne, wówczas nie należy zwlekać ze złożeniem bankowi stosownego oświadczenia, które rozpocznie procedurę ubiegania się o kredyt darmowy.
Jest to możliwe dzięki art. 45 Ustawy o kredycie konsumenckim, która brzmi:
Zwrot kredytu bez odsetek w przypadku naruszenia warunków przed kredytodawcę
W przypadku naruszenia przez kredytodawcę art. 29 forma umowy o kredyt konsumencki ust. 1, art. 30 elementy umowy o kredyt konsumencki ust. 1 pkt 1–8, 10, 11, 14–17, art 31–33, art. 33a należności w przypadku opłat z tytułu zaległości w spłacie kredytu i opłat za opóźnienie przekraczających maksymalne odsetki za opóźnienie i art 36a–36c konsument, po złożeniu kredytodawcy pisemnego oświadczenia, zwraca kredyt bez odsetek i innych kosztów kredytu należnych kredytodawcy w terminie i w sposób ustalony w umowie.
Jeżeli kredytodawca w umowie nie określił zasad i terminów spłaty kredytu, konsument zwraca kredyt w równych ratach, płatnych co miesiąc, od dnia zawarcia umowy.
Jeżeli umowa o kredyt konsumencki nie przewiduje terminu spłaty kredytu, konsument zwraca kredyt w terminie:
pięciu lat – w przypadku kredytów konsumenckich do wysokości 80 000 zł
dziesięciu lat – w przypadku kredytów konsumenckich powyżej 80 000 zł.
Pożyczkobiorca nie ma wiele czasu na złożenie oświadczenia, dlatego tym bardziej istotne jest zapoznanie się z odpowiednim przykładem wniosku do banku.
Oświadczenie sankcji kredytu darmowego – wzór wniosku z omówieniem
Przygotowując oświadczenie sankcji kredytu darmowego, które ma zostać przekazane do kredytodawcy, musimy pamiętać o kilku niezbędnych elementach, które musi się na nim znaleźć.
Dane osoby, która składa wniosek o zastosowanie sankcji kredytu darmowego.
Miejscowość i data powstania dokumentu.
Nazwa i adres banku, do którego kierowane jest pismo.
Numer umowy kredytowej, której dotyczy sprawa, łącznie z datą jej zawarcia.
Powołanie się na ustawę o kredycie konsumenckim.
Wskazanie uzasadnienia złożenia oświadczenia.
Odręczny, czytelny podpis kredytobiorcy – osoby składającej wniosek.
Wygeneruj własny wniosek sankcji darmowego kredytu
Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem przy tworzeniu własnego wniosku w sprawie sankcji kredytu darmowego, skorzystaj z naszego bezpłatnego wzoru.
Nasz generator przeprowadzi Cię krok po kroku przez całą procedurę, wskazując prostymi komunikatami, jakie dane należy podać. Postępując zgodnie z instrukcjami nie da się ominąć żadnego punktu, który jest niezbędny do stworzenia poprawnego wniosku.
Cała procedura zajmie nie więcej niż 5 minut, dlatego warto.
Ile czasu ma kredytoiorca na złożenie wniosku o sankcję kredytu darmowego?
Kredytobiorca może złożyć odpowiednio przygotowany dokument do banku w ciągu całego okresu spłacania pożyczki oraz do 12 miesięcy po jego zakończeniu.
Przekroczenie tych terminów sprawi, że zastosowanie sankcji kredytu darmowego będzie niemożliwe. Podobnie będzie w przypadku ugody zawartej z bankiem. Jeśli obie strony zdecydują się zawrzeć porozumienie, na mocy którego wypracują kompromis, wówczas jego podważenie, nawet po kilku tygodniach będzie bardzo trudne.
Sankcja kredytu darmowego wniosek – skąd pobrać PDF dokumentu?
Jeśli skorzystasz z naszego generatora wniosku sankcji kredytu darmowego, starannie przygotowany dokument otrzymasz prosto na swój adres mailowy podany podczas uzupełniania danych.
Nie musisz bać się o swoje dane – są zaszyfrowane hasłem, które zostanie wysłane na podany numer telefonu.
Jak złożyć wniosek o sankcję kredytu darmowego?
Jeśli kredytobiorca posiada już wniosek o wprowadzenie sankcji kredytu darmowego, pozostaje mu tylko skontaktować się z bankiem, aby złożyć oświadczenie.
Może zrobić to na dwa sposoby:
osobiście – w jednej z placówek, podczas rozmowy z pracowniczką lub pracownikiem banku,
zdalnie – za pośrednictwem poczty, wysyłając na adres siedziby listem poleconym.
W obu przypadkach pamiętaj, że na dokumencie musi znaleźć się odręczny podpis kredytobiorcy – bez tego wniosek nie będzie miał żadnej mocy sprawczej.
Sankcja kredytu darmowego wniosek – czy warto działać samodzielnie?
Jeśli składasz wniosek o sankcję kredytu darmowego samodzielnie, musisz uzbroić się w cierpliwość.
Instytucje finansowe będą odwlekać moment odpowiedzi na wniosek jak najdłużej, żeby zyskać na czasie. Prawdopodobnie bank nie przyjmie oświadczenia, niezależnie od tego, jakie błędy wskażemy w oświadczeniu. W ten sposób będzie liczył na to, że kredytobiorca nie zdecyduje się na ostateczną możliwość – skierowanie sprawy do sądu.
Działając w pojedynkę kredytobiorca musi się liczyć z wydaniem pieniędzy na opłacanie kancelarii prawniczej lub radcy prawnego, opłacenie kosztów postępowania i zapłatę także tzw. "success fee", czyli procesu od ewentualnej wygranej. Może się jednak okazać, że po 2-3 latach procesu na sam koniec zostanie mu tylko rozgoryczenie porażką i utratą jedynej szansy na odzyskanie pieniędzy.
Z tego powodu warto rozważyć działanie z doświadczonym partnerem, który w sprawach sankcji kredytu darmowego. Do takich należy Back2You.pl.
Przewagą firmy jest przede wszystkim działanie w oparciu o cesję wierzytelności. Zgłoś się do firmy po bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej, a specjaliści z Back2You przekażą Ci, czy są podstawy do walki przed sądem. Jeśli tak, firma zaproponuje kwotę, za którą odkupi od Ciebie sprawę. Po podpisaniu umowy po prostu przeleje ustaloną kwotę na konto w ciągu 14 dni roboczych i weźmie na siebie całą odpowiedzialność związaną z prowadzeniem procesu na siebie.
To szybkie i pozbawione formalności rozwiązanie skróci oczekiwanie z nawet 3 lat do dwóch tygodni roboczych! Zgłaszając swoją sprawę do Back2You możesz tylko zyskać i niczym nie ryzykujesz.
Sankcja darmowego kredytu – jakie są korzyści dla pożyczkobiorcy
Ustawa o kredycie konsumenckim, która jest podstawą prawną do wprowadzenia sankcji kredytu darmowego, mówi o tym, że zastosowanie SKD sprawia, że kredytobiorca zwraca do banku wyłącznie pożyczony kapitał – bez kosztów kredytu i odsetek.
Jeśli kredyt jest w trakcie spłaty – rata kredytu może ulec wielkiej obniżce. Jeśli pożyczkę już spłacono, bank będzie zobowiązany do zwrotu nadpłaty. W takim przypadku oszczędności będą liczone w tysiącach złotych.
Co kwalifikuje pożyczkę do złożenia wniosku o darmowy kredyt?
Podstawą do wprowadzenia darmowego kredytu jest znalezienie znaczących błędów w umowie kredytowej.
Do nich zaliczają się między innymi:
wprowadzenie błędnych lub fałszywych danych kredytobiorcy,
pozaodsetkowe koszty kredytu konsumenckiego są wyższe niż maksymalna kwota przewidziana w ustawie,
brak informacji o zastosowaniu oprocentowania stałego lub zmiennego,
harmonogram spłaty kredytu przygotowany bez uwzględnienia poszczególnych składowych kredytu, które pożyczkobiorca płaci każdego miesiąca.
Dodatkowo kredytu musi spełniać wymogi formalne:
maksymalna kwota pożyczki: 255 550 zł (lub równowartość w innej walucie),
kredyt w trakcie spłaty lub zamknięty nie później niż 12 miesięcy temu,
umowa podpisana po 18 grudnia 2011 roku,
kredyt konsumencki, nieobciążony hipoteką,
kredytobiorca to osoba prywatna,
środki nie były przeznaczone na działalność gospodarczą.
Wniosek o sankcję kredytu darmowego – jakie banki przyjmują oświadczenia
Sankcja kredytu darmowego to mechanizm, który wynika z ustawy o kredycie konsumenckim, dzięki któremu kredytobiorcy otrzymali ochronę przed nieuczciwymi praktykami ze strony instytucji finansowych.
Każdy bank ma obowiązek rozważyć oświadczenie kredytobiorcy o sankcję kredytu darmowego, bo SKD nie jest produktem, benefitem czy programem którejś z firm.
Czy złożenie wniosku o sankcję kredytu darmowego jest równoznaczne z jej zastosowaniem?
Bank może nie zgodzić się na wprowadzenie sankcji kredytu darmowego. Wówczas jedyną szansą na jej zastosowanie jest rozpoczęcie sprawy sądowej z bankiem.
Czy po złożeniu oświadczenia o sankcji kredytu darmowego bank może sprawiać problemy ze spłatą lub zaciągnięciem kolejnej pożyczki?
Staranie o zastosowanie sankcji darmowego kredytu nie sprowadza na kredytobiorcę dodatkowych kłopotów. Nie trafia na "czarną listę" banków, a całkowity koszt kredytu nie ulega zmianie.