Błędy w umowie kredytowej?

Sankcja kredytu darmowego Nest Bank

Za darmo przeanalizujemy Twoją umowę kredytową. Otrzymasz konkretną propozycję zwrotu kosztów Twojego kredytu.

 1. Sankcja kredytu darmowego Nest Bank
Korzystam z sankcji kredytu darmowego
bank-logo

Co udało nam się uzyskać dla naszych Klientów

Najwyższy uzyskany zwrot5600,00 zł
Średnia wartość zwrotu2100,65 zł
Kwota ostatniego zwrotu3674,43 zł

Sesje przychodzące

Sesja I
10:30
Sesja II
14:15
Sesja III
17:00

Sesje wychodzące

Sesja I
08:00
Sesja II
12:00
Sesja III
14:30

Informacje

Kontakt telefoniczny

22 438 41 418

Siedziba

ul. Wołoska 24, 02-675 Warszawa

SWIFT

NESBPLPW

Strona internetowa

https://www.nestbank.pl/

Jeśli zaciągnąłeś pożyczkę w Nest Banku i udało Ci się ją spłacić wcześniej, masz prawo domagać się zwrotu prowizji bankowej! Dokładnie przeanalizuj też swoją umowę kredytową, bo może się okazać, że należą Ci się środki z tytułu sankcji kredytu darmowego!

Spis treści

5 minut

 1. 1.

  Zwrot prowizji i sankcja kredytu darmowego – definicja prawna

 2. 2.

  Warunki wypłaty zwrotu prowizji oraz ubiegania się o sankcje kredytu darmowego w Nest Banku

 3. 3.

  Jak skorzystać z zapisu o zwrocie prowizji i sankcjach kredytu darmowego w Nest Bank?

 4. 4.

  Co robić, gdy Nest Bank odmówił wypłaty pieniędzy?

Zwrot prowizji i sankcja kredytu darmowego – definicja prawna

Zwrot części prowizji jest zapisem prawnym, który upoważnia kredytobiorcę, który zamknął swój kredyt przed terminem, do odzyskania pieniędzy. Kwota, jaką otrzyma pożyczkodawca, uzależniona jest od dwóch rzeczy: wysokości prowizji oraz różnicy między datą zamknięcia kredytu na umowie a terminem rzeczywistej spłaty kredytu.

Ubieganie się o odzyskanie pieniędzy za wcześniejsze uregulowanie należności, możliwe jest dzięki art. 49. ustawy o kredycie konsumenckim. Zapis ten stanowi, że w przypadku odnotowania przedterminowego zamknięcia kredytu, bank ma obowiązek wypłacenia prowizji za niewykorzystany okres kredytowania.

Sankcja kredytu darmowego jest prawem, którego celem jest dyscyplinowanie banków w kwestii uchybień informacyjnych. Artykuł 45. ustawy o kredycie konsumenckim umożliwia kredytobiorcy spłatę kredytu tylko w wysokości pożyczonego kapitału w przypadku, gdy bank nie zawrze w umowie kredytowej zapisów, wymaganych przez wspomnianą ustawę.

Warunki wypłaty zwrotu prowizji oraz ubiegania się o sankcje kredytu darmowego w Nest Banku

Podobnie jak w innych instytucjach finansowych, tak i Nest Bank ma obowiązek zwrotu części prowizji za spłaconą wcześniej pożyczkę. Aby otrzymać pieniądze, należy przygotować wniosek.

Przed sporządzeniem tego dokumentu, warto sprawdzić, które (według ustawy o kredycie konsumenckim) kredyty kwalifikują się jako konsumenckie i kiedy istnieje realna szansa na odzyskanie pieniędzy z opłaty bankowej i sankcji kredytu darmowego. Najważniejszą kwestią przy zwrocie prowizji jest zamknięcie pożyczki przed terminem na umowie.

Podobnie ma się sprawa z sankcjami kredytu darmowego. W tym przypadku obowiązkowe jest wyszczególnienie zapisów w umowie, co do których są wątpliwości, że kredytodawca dopełnił wszystkie wymogi informacyjne.

Odbierz zwrot prowizji z Nest Bank

W obu przypadkach umowa kredytowa musi spełniać następujące, dodatkowe wymagania:

 • wartość kredytu nie może przekroczyć 255 500 zł,

 • umowa została zawarta po 18 grudnia 2011 roku,

 • zabezpieczeniem kredytu nie może być nieruchomość,

 • kredytobiorca jest osobą fizyczną.

Jak skorzystać z zapisu o zwrocie prowizji i sankcjach kredytu darmowego w Nest Bank?

Jeśli Twój kredyt spełnia powyższe wymagania, czas pomyśleć o odzyskaniu pieniędzy. Do wyboru są dwie drogi – samodzielna walka o zwrot części prowizji i sankcję kredytu bankowego lub przekazanie sprawy do naszej firmy, która pomaga kredytobiorcom w odzyskaniu pieniędzy.

Kredytobiorcy, decydujący się o samodzielną batalię z bankiem, powinni w pierwszej kolejności przygotować odpowiedni wniosek o zwrot prowizji lub skorzystanie z sankcji kredytu darmowego.

W obu przypadkach ustawodawca wymaga, aby na piśmie do Nest Banku znalazły się informacje, takie jak:

 • numer umowy pożyczki,

 • dane osobowe pożyczkobiorcy,

 • numer konta, na który mają wpłynąć środki,

 • podstawę prawną, na której opiera się wniosek (przy zwrotach prowizji są to art. 48. i 49. ustawy o kredycie konsumenckim oraz wyrok TSUE o sygn. C-383/18; w przypadku sankcji kredytu

 • darmowego jest to art. 45. ustawy o kredycie konsumenckim),

 • potwierdzenie zamknięcia kredytu (najlepiej raport z BIK).

Składając wniosek o sankcje kredytu darmowego, należy zawrzeć w dokumencie informacje o tym, jakich zapisów w umowie brakuje lub tych, których ważność zostaje podważona.

Co robić, gdy Nest Bank odmówił wypłaty pieniędzy?

Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku istnieje szansa na to, że Nest Bank odmówi wypłaty pieniędzy. Bez względu na to, czy starasz się o zwrot prowizji bankowej, czy chcesz, aby bank uznał skorzystanie z sankcji kredytu darmowego, jedyną drogą do odzyskania środków finansowych może być skierowanie sprawy na drogę sądową.

Nie musisz jednak walczyć z bankiem samodzielnie! Jeśli zgłosisz się do nas, przeanalizujemy Twoją sprawę całkowicie za darmo. W przypadku, gdy okaże się, że kwalifikujesz się do zwrotu prowizji lub skorzystania z sankcji kredytu darmowego, nasz konsultant przedstawi Ci propozycję cesji wierzytelności.

Zaakceptowanie przeniesienia roszczeń wobec banku na naszą firmę ma dwa plusy:

 1. Pewność wypłaty pieniędzy – samodzielna walka z bankiem nie gwarantuje wygranej w sądzie. Jeśli przystaniesz na naszą propozycję, wypłacimy Ci pieniądze z naszych środków, a sami będziemy walczyć z bankiem o uznanie roszczenia. Nie mamy gwarancji, że uzyskamy środki pieniężne, więc można dojść do wniosku, że całe ryzyko bierzemy na siebie!
 2. Środki na koncie w maksymalnie 14 dni – procesy sądowe z bankami trwają zwykle bardzo długo (od roku wzwyż). Skorzystanie z naszej oferty gwarantuje, że pieniądze trafią na Twoje konto w maksymalnie 5 (w sprawach o zwrot prowizji) lub 14 dni roboczych (przy sankcjach kredytu darmowego).

SANKCJA KREDYTU DARMOWEGO

Odbierz rekompensatę za błędy w umowie kredytowej

Jeśli Twój bank znajduje się na tej liście to prawdopodobnie należy Ci się rekompensata.

pekao

Bank Pekao

Sankcja kredytu darmowego
Odbierz rekompensatę
Najwyższa rekompensata15 600,00 zł
Średnia rekompensata1521,10 zł
Ostatnia rekompensata4579,90 zł
Zobacz więcej banków

Strefa wiedzy

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dostarczamy kredytobiorcom wiedzy o sankcji kredytu darmowego. Najistotniejsze informacje w jednym miejscu.

Oprocentowanie zmienne czy stałe?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – które rozwiązanie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne? Wybór jednego z tych rozwiązań ma ogromny wpływ na to, jaką sumę pieniędzy zwróci do banku kredytobiorca w ramach spłaty pożyczki. Jeśli masz zamiar zaciągnąć kredyt, dowiedz się, czym charakteryzują się oba te rozwiązania i które bardziej Ci odpowiada.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

10 min

Jak obliczyć ratę kredytu?

Jak obliczyć ratę kredytu hipotecznego i konsumenckiego?

Jak obliczyć ratę kredytu? To pytanie pojawia się najczęściej jeszcze przed zaciągnięciem pożyczki, gdy osoby zainteresowane zastanawiają się, czy będą w stanie uregulować comiesięczne zadłużenie wobec banku. Sprawdź, w jaki sposób można obliczyć ratę kredytu bez korzystania z kalkulatorów dostępnych w Internecie!

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

9 min

Wakacje kredytowe - co powinieneś wiedzieć?

Wakacje kredytowe – 5 rzeczy, które powinieneś o nich wiedzieć!

Wakacje kredytowe to program, mający stanowić wsparcie dla wszystkich osób spłacających kredyty hipoteczne. Zawieszenie spłaty kredytu jest pewną formą pomocy kredytobiorcom, którym wzrosły raty kredytu. Jak skorzystać z rządowych wakacji kredytowych? Jaki okres zawieszenia spłaty kredytu jest dostępny? Oto 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć na temat ustawowych wakacji kredytowych.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

8 min

Ubezpieczenie kredytu – czy warto?

Ubezpieczenie kredytu – czy warto? Jak z niego zrezygnować?

Ubezpieczenie kredytu ma różne formy i zabezpiecza obie strony umowy, w zależności od rodzaju zobowiązania. Nie jest ono jednak obowiązkowe przy zaciąganiu każdego typu pożyczki. Czym jest ubezpieczenie kredytu i kiedy się je stosuje? W jakich przypadkach jest ono obligatoryjne? Czy rezygnacja z ubezpieczenia kredytu jest możliwa? Na te i inne pytania, odpowiadamy w poniższym artykule.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

9 min

Czym jest RRSO?

RRSO – czym jest ten wskaźnik i jaki ma wpływ na kredyt?

RRSO to kluczowy czynnik pozwalający przeanalizować różne oferty kredytowe. Można dzięki niemu ustalić, która z tych ofert będzie najlepsza. Jak zdefiniować RRSO? Jaki wpływ na kredyt ma rzeczywista roczna stopa oprocentowania? Na te i inne pytania, odpowiadamy w poniższym artykule.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

9 min

Kluczowe błędy w umowach kredytowych i jak ich unikać

Kluczowe błędy w umowach kredytowych i jak ich unikać

Błędy w umowach kredytowych mogą prowadzić do dodatkowych kosztów i problemów prawnych. W artykule przedstawiamy najczęstsze błędy w umowach kredytowych oraz praktyczne wskazówki, jak ich unikać.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

12 min