Błędy w umowie kredytowej?

Sankcja kredytu darmowego Santander Consumer Bank

Za darmo przeanalizujemy Twoją umowę kredytową. Otrzymasz konkretną propozycję zwrotu kosztów Twojego kredytu.

  1. Sankcja kredytu darmowego Santander Consumer Bank
Korzystam z sankcji kredytu darmowego
bank-logo

Co udało nam się uzyskać dla naszych Klientów

Najwyższy uzyskany zwrot32 000,00 zł
Średnia wartość zwrotu1897,21 zł
Kwota ostatniego zwrotu1577,20 zł

Sesje przychodzące

Sesja I
11:00
Sesja II
15:00
Sesja III
17:00

Sesje wychodzące

Sesja I
08:15
Sesja II
12:15
Sesja III
14:45

Informacje

Kontakt telefoniczny

195 00

Siedziba

al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa

SWIFT

WBKPPLPP

Strona internetowa

https://www.santander.pl/

Jeśli wziąłeś kredyt w Santander Bank i jego spłatę masz już za sobą, sprawdź, czy nie należą Ci się dodatkowe pieniądze z tytułu sankcji kredytu darmowego. W przypadku, gdy spłaciłeś pożyczkę przed czasem, możesz być pewien, że należą Ci się dodatkowe środki z tytułu zwrotu części prowizji. Sprawdź, czy należą Ci się dodatkowe pieniądze!

Spis treści

5 minut

  1. 1.

    Sankcja kredytu darmowego – czym jest?

  2. 2.

    Zwrot części prowizji przy wcześniejszej spłacie w banku Santander – podstawa prawna

  3. 3.

    Zwrot prowizji i sankcje kredytu darmowego w banku Santander – jakie wymogi musi spełnić umowa pożyczki?

  4. 4.

    Zwrot prowizji i sankcje kredytu darmowego w banku Santander – jak odzyskać pieniądze?

  5. 5.

    Bank odmówił wypłaty pieniędzy? Zgłoś się do nas!

Sankcja kredytu darmowego – czym jest?

Sankcja kredytu darmowego wynika z artykułu 45. ustawy o kredycie konsumenckim. Zapis ten stanowi, że każda osoba, która znajdzie uchybienia w umowie kredytowej, ma prawo do skorzystania z sankcji kredytu darmowego. Niestety, zapis ten dotyczy tylko pożyczek konsumenckich, niezabezpieczonych hipoteką. Skutkiem takiego działania jest znaczne zmniejszenie kwoty do spłaty przez pożyczkobiorcę. Od łącznej kwoty do oddania odejmuje się wszystkie koszty – prowizje, opłaty dodatkowe, odsetki. Powodem, jak już wcześniej wspomniano, jest brak informacji, wymaganych przez prawo. Uchybieniem nazywa się również nieścisłości w zapisach, takie jak brak wyszczególnionych danych o spłacie dodatkowych odsetek w harmonogramie spłat. W przypadku uregulowanych już zobowiązań konsument wciąż ma prawo do skorzystania z sankcji kredytu darmowego. Należy jednak pamiętać, że ważną rolę odgrywa tu czas. Na podniesienie roszczenia z tytułu uchybień w umowie kredytobiorca ma rok od dnia zamknięcia pożyczki.

Zwrot części prowizji przy wcześniejszej spłacie w banku Santander – podstawa prawna

Zwrot części prowizji, w przeciwieństwie do sankcji kredytu darmowego, dotyczy zarówno kredytów konsumenckich, jak i hipotecznych. Przysługuje wszystkim konsumentom, którzy spłacili swoje zobowiązanie przed terminem zawartym w umowie. W teorii bank Santander powinien samodzielnie wypłacić część prowizji – ten obowiązek narzuca wspomniana już ustawa o kredycie konsumenckim. Art. 48. stanowi, że każdy kredyt, bez względu na formę czy wysokość, może zostać spłacony przed terminem. Art. 49. narzuca na instytucje pożyczkowe, wspomniany obowiązek wypłaty zwrotu prowizji przed terminem. Są to dwa podstawowe zapisy, dzięki którym można starać się o odzyskanie części prowizji z tytułu wcześniejszej spłaty kredytu w banku Santander. Pożyczkobiorcy, którzy zaciągnęli kredyt hipoteczny, możliwość odzyskania części pieniędzy ze spłaconej już pożyczki uzyskali dzięki wyrokowi TSUE sygn. 383/18 z dnia 11 września 2019 roku.

Skorzystaj z sankcji kredytu darmowego

Zwrot prowizji i sankcje kredytu darmowego w banku Santander – jakie wymogi musi spełnić umowa pożyczki?

Aby móc ubiegać się o zwrot części pieniędzy z tytułu zwrotu prowizji i sankcji kredytu darmowego, umowa pożyczki musi spełnić cztery wymagania:

  • kredyt został zaciągnięty po 17 grudnia 2011 roku,

  • kwota pożyczki nie przekracza 255 550 zł,

  • środki z kredytu nie mogą zasilić budżetu firmy ani zostać wykorzystane na rzecz jej funkcjonowania,

  • pożyczkobiorcą jest osoba prywatna.

W przypadku zwrotu prowizji dla kredytów hipotecznych zapis o maksymalnej kwocie pożyczki nie ma zastosowania. Zmienia się również termin jej zaciągnięcia – zwrotowi prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego w banku Santander podlegają pożyczki, które zostały zaciągnięte po 21 lipca 2017 roku. Jak wspomniano, sankcje kredytu darmowego obejmują tylko i wyłącznie kredyty konsumenckie, niezabezpieczone hipoteką. Obowiązkowe jest odnalezienie minimum dwóch uchybień w umowie, względem wymogów, jakie stawia przed kredytodawcą prawo (art. 45 ustawie o kredycie konsumenckim).

Zwrot prowizji i sankcje kredytu darmowego w banku Santander – jak odzyskać pieniądze?

W obu przypadkach konieczne będzie przygotowanie odpowiedniego wniosku, w którym poinformuje się bank Santander o skorzystaniu z sankcji kredytu darmowego lub zażąda zwrotu części prowizji z tytułu wcześniejszej spłaty kredytu. W takim dokumencie kredytobiorca musi zawrzeć następujące informacje:

  • dane kredytobiorcy,

  • numer umowy pożyczki,

  • jasne i wyraźne oświadczenie żądania wypłaty pieniędzy,

  • zaświadczenie o zamknięciu kredytu (najlepiej raport BIK),

  • podstawę prawną, na której opiera się wniosek (zwrot prowizji – art. 48. i 49. ustawy o kredycie konsumenckim oraz wyrok TSUE sygn. C-383/18; sankcje kredytu darmowego – art. 45. ustawy o kredycie konsumenckim z konkretnym wskazaniem uchybień).

Bank odmówił wypłaty pieniędzy? Zgłoś się do nas!

Zdarzają się sytuacje, w których bank odmawia wypłaty pieniędzy z wyżej wymienionych powodów. W takim przypadku konsument nie ma innego wyjścia jak skierowanie sprawy na drogę sądową. Jest to jednak zwykle długi i kosztowny proces, który wcale nie gwarantuje wygranej. Na szczęście, możesz zgłosić sprawę do Back2You! Nasi specjaliści przeanalizują Twoją sprawę i pomogą Ci w odzyskaniu pieniędzy. Jeśli zaakceptujesz naszą propozycję, otrzymasz swoje pieniądze w maksymalnie 14 dni roboczych! (w przypadku zwrotu prowizji jest to 5 dni roboczych) Największą zaletą współpracy z nami jest bezpieczeństwo i pewność wypłaty, ponieważ opieramy się na cesjach wierzytelności. Przedstawiona oferta jest propozycją wypłaty pieniędzy z naszej kieszeni, kosztem przepisania na nas roszczeń do walki z bankiem. To my bierzemy na siebie ryzyko ewentualnej przegranej i straty środków!

Podsumowanie artykułu

  • jeśli spłaciłeś wcześniej kredyt gotówkowy lub hipoteczny w banku Santander, należy Ci się zwrot części prowizji spłaconej już pożyczki,

  • każdy kredytobiorca, który zaciągnął pożyczkę konsumencką w banku Santander, może skorzystać z sankcji kredytu darmowego, o ile odnajdzie w swojej umowie błędy,

  • z racji specyficznego języka, którego użyto w dokumencie, wielu kredytobiorców nie wie, czy ich umowa zawiera błędy,

  • jeśli chcesz za darmo przeanalizować swój kredyt pod względem zwrotu prowizji oraz sankcji kredytu darmowego, wyślij nam swoją dokumentację kredytową (możesz zasłonić dane wrażliwe – potrzebujemy tylko parametrów kredytu).

SANKCJA KREDYTU DARMOWEGO

Odbierz rekompensatę za błędy w umowie kredytowej

Jeśli Twój bank znajduje się na tej liście to prawdopodobnie należy Ci się rekompensata.

pekao

Bank Pekao

Sankcja kredytu darmowego
Odbierz rekompensatę
Najwyższa rekompensata15 600,00 zł
Średnia rekompensata1521,10 zł
Ostatnia rekompensata4579,90 zł
Zobacz więcej banków

Strefa wiedzy

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dostarczamy kredytobiorcom wiedzy o sankcji kredytu darmowego. Najistotniejsze informacje w jednym miejscu.

bezpłatna analiza umowy kredytu gotówkowego

Bezpłatna analiza umowy kredytowej – sprawdź swój kredyt

Jeśli w Twojej umowie są błędy – możesz spłacić tylko kapitał początkowy. Bez odsetek i innych kosztów.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

24.07.2024 r.

8 min

Oprocentowanie zmienne czy stałe?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – które rozwiązanie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne? Wybór jednego z tych rozwiązań ma ogromny wpływ na to, jaką sumę pieniędzy zwróci do banku kredytobiorca w ramach spłaty pożyczki. Jeśli masz zamiar zaciągnąć kredyt, dowiedz się, czym charakteryzują się oba te rozwiązania i które bardziej Ci odpowiada.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

10 min

Jak obliczyć ratę kredytu?

Jak obliczyć ratę kredytu hipotecznego i konsumenckiego?

Jak obliczyć ratę kredytu? To pytanie pojawia się najczęściej jeszcze przed zaciągnięciem pożyczki, gdy osoby zainteresowane zastanawiają się, czy będą w stanie uregulować comiesięczne zadłużenie wobec banku. Sprawdź, w jaki sposób można obliczyć ratę kredytu bez korzystania z kalkulatorów dostępnych w Internecie!

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

9 min

Wakacje kredytowe - co powinieneś wiedzieć?

Wakacje kredytowe – 5 rzeczy, które powinieneś o nich wiedzieć!

Wakacje kredytowe to program, mający stanowić wsparcie dla wszystkich osób spłacających kredyty hipoteczne. Zawieszenie spłaty kredytu jest pewną formą pomocy kredytobiorcom, którym wzrosły raty kredytu. Jak skorzystać z rządowych wakacji kredytowych? Jaki okres zawieszenia spłaty kredytu jest dostępny? Oto 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć na temat ustawowych wakacji kredytowych.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

8 min

Ubezpieczenie kredytu – czy warto?

Ubezpieczenie kredytu – czy warto? Jak z niego zrezygnować?

Ubezpieczenie kredytu ma różne formy i zabezpiecza obie strony umowy, w zależności od rodzaju zobowiązania. Nie jest ono jednak obowiązkowe przy zaciąganiu każdego typu pożyczki. Czym jest ubezpieczenie kredytu i kiedy się je stosuje? W jakich przypadkach jest ono obligatoryjne? Czy rezygnacja z ubezpieczenia kredytu jest możliwa? Na te i inne pytania, odpowiadamy w poniższym artykule.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

9 min

Czym jest RRSO?

RRSO – czym jest ten wskaźnik i jaki ma wpływ na kredyt?

RRSO to kluczowy czynnik pozwalający przeanalizować różne oferty kredytowe. Można dzięki niemu ustalić, która z tych ofert będzie najlepsza. Jak zdefiniować RRSO? Jaki wpływ na kredyt ma rzeczywista roczna stopa oprocentowania? Na te i inne pytania, odpowiadamy w poniższym artykule.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

9 min