Błędy w umowie kredytowej?

Sankcja kredytu darmowego BNP Paribas Bank Polska

Za darmo przeanalizujemy Twoją umowę kredytową. Otrzymasz konkretną propozycję zwrotu kosztów Twojego kredytu.

 1. Sankcja kredytu darmowego BNP Paribas Bank Polska
Korzystam z sankcji kredytu darmowego
bank-logo

Co udało nam się uzyskać dla naszych Klientów

Najwyższy uzyskany zwrot2400,00 zł
Średnia wartość zwrotu1241,98 zł
Kwota ostatniego zwrotu879,46 zł

Sesje przychodzące

Sesja I
11:00
Sesja II
14:30
Sesja III
17:00

Sesje wychodzące

Sesja I
08:00
Sesja II
11:45
Sesja III
14:15

Informacje

Kontakt telefoniczny

500 990 500

Siedziba

ul. Kasprzaka 2 01-211 Warszawa

SWIFT

PPABPLPKXXX

Strona internetowa

https://www.bnpparibas.pl/

Jeśli jesteś klientem BNP Paribas Bank Polska, sprawdź, czy masz szasnę skorzystać z darmowego kredytu. Jak to możliwe? Błędy w umowach przygotowanych przez banki mogą działać na Twoją niekorzyść. Jeśli wykryjesz to działanie i udowodnisz, że bank chciał zarobić więcej, niż deklarował przy zawarciu umowy, wówczas spłacisz kredyt bez odsetek i innych kosztów!

Spis treści

5 minut

 1. 1.

  Czym jest sankcja kredytu darmowego BNP Paribas?

 2. 2.

  Warunki skorzystania z sankcji kredytu darmowego w BNP Paribas

  1. 2.1

   Jakie warunki musi spełnić kredytobiorca, aby zastosować sankcję kredytu darmowego?

 3. 3.

  Najczęstsze błędy w umowach kredytowych BNP Paribas umożliwiające zastosowanie sankcji kredytu darmowego?

 4. 4.

  Jak złożyć oświadczenie o sankcji kredytu darmowego w BNP Paribas?

 5. 5.

  Odmowa zastosowania kredytu darmowego? My zapłacimy w 14 dni roboczych

Czym jest sankcja kredytu darmowego BNP Paribas?

Sankcja kredytu darmowego to regulacja wynikająca Ustawy o kredycie konsumenckim, która chroni interesy kredytobiorców. Jej artykuł 45 ustęp 1 mówi o tym, że w uzasadnionych przypadkach, po udowodnieniu kredytodawcy stosowania zapisów działających na szkodę pożyczkobiorcy, można złożyć pisemne oświadczenie, dzięki któremu kredyt można wrócić bez zapłaty odsetek i innych kosztów kredytu.

Upraszczając, jeśli bank próbuje zawyżyć koszty kredytu, wówczas może stracić wszystko, co ma szansę zarobić na udzieleniu pożyczki! To wielki zysk dla kredytobiorcy.

Sankcja kredytu darmowego to ciągle nowe pojęcie polskich kredytobiorców, ale pierwsze sprawy sądowe już kończą się po ich myśli. Można spodziewać się, że tylko kwestią czasu będzie fala pozwów. Warto rozpocząć swoją sprawę przed innymi, ale najpierw konsument powinien upewnić się, że spełnia warunki do skorzystania z sankcji kredytu darmowego.

Warunki skorzystania z sankcji kredytu darmowego w BNP Paribas

Nie każdy z kredyt konsumencki kwalifikuje się do tego, by skorzystać z sankcji kredytu darmowego.

Przede wszystkim, nie zależy to od chęci kredytobiorcy. Podstawą do złożenia oświadczenia do banku są wykryte błędy w umowie kredytowej. Sankcja to swoista kara za zapisy i klauzule abuzywne w umowie, które działają na niekorzyść pożyczkobiorcy.

Jeśli kredytobiorca dokona analizy i poda racjonalne argumenty do zastosowania sankcji kredytu darmowego, wówczas ma szansę na pozytywne zakończenie swojej sprawy.

Jakie warunki musi spełnić kredytobiorca, aby zastosować sankcję kredytu darmowego?

 • kwota kapitału pożyczki może wynosić maksymalnie 255 550 zł (albo równowartość w innej walucie),

 • umowa kredytowa została podpisana po 17.01.2014 r.,

 • maksymalnie 12 miesięcy od ostatnich działań związanych z kredytem, np. zapłacenie raty, zamknięcie kredytu,

 • kredyt został zaciągnięty przez osobę prywatną,

 • nieruchomość nie może być zabezpieczeniem kredytu.

Nie można zapominać, że poza warunkami formalnymi, niezbędne jest również prześwietlenie umowy pod kątem występowania błędów. Przeczytaj o najczęstszych zapisach, które szkodzą kredytobiorcy.

Zgłaszam się po kredyt darmowy

Najczęstsze błędy w umowach kredytowych BNP Paribas umożliwiające zastosowanie sankcji kredytu darmowego?

Za błąd w umowie kredytowej, który zakwalifikuje ją do skorzystania z sankcji kredytu darmowego, nie będzie literówka w jednym z tysięcy słów w umowie.

Do tego niezbędne jest wykazanie merytorycznych nieprawidłowości w dokumencie. Te pojawiają się nawet w 9 na 10 zawieranych umów.

Rozróżniamy cztery główne błędy popełniane przed instytucję finansową podczas zawarcia umowy kredytowej:

 • Przekroczenie poziomu maksymalnego pozaodsetkowych kosztów kredytu– pazerność banków może być dla nich zgubna. Spłacając kredyt, należy pamiętać, że na całość składa się kapitał oraz pozostałe koszty (prowizja, ubezpieczenie, prowadzenie rachunku). Nie można zwiększać ich bez końca. Maksymalne koszty pozaodsetkowe to obecnie 25 proc. pożyczonej kwoty oraz 30 proc. za każdy rok kredytowania. Niedozwolone jest przekroczenie poziomu większego niż 100 proc.

 • Różnica między realną a umowną kwotą pożyczonych pieniędzy pożyczkobiorcy. – nawet mała różnica między kwotą wypłaty a wartością pożyczki może być podstawą do zastosowania sankcji kredytu darmowego. Wystarczy kilkadziesiąt złotych mniej przelane na konto

 • Błędnie podane informacje lub całkowity ich brak – każdy bank ma obowiązek wyszczególnienia wszystkich kosztów spłacanych wraz z ratą kredytu, takich jak: prowizja, ubezpieczenie kredytu czy oprocentowanie oraz obowiązkowych informacji i dodatkowych dokumentów (np. harmonogram spłaty kredytu).

 • Źle obliczone i podane oprocentowanie kredytu – oprocentowanie kredytu oblicza się od sumy podanej na umowie, dlatego mała niezgodność może prowadzić do straty kilkuset złotych.

Jak złożyć oświadczenie o sankcji kredytu darmowego w BNP Paribas?

Ustawa o kredycie konsumenckim ani żadne inne prawo nie określają konkretnego wzoru oświadczenia wprowadzającego sankcję kredytu darmowego.

Przygotuj wniosek, który będzie zawierał najważniejsze informacje o kredytobiorcy i samej umowie. Podaj podstawę prawną składanego wniosku. To nie będzie długi dokument – całość powinna zmieścić się na jednej stronie A4. Upewnij się, że znajdą się tam wszystkie niezbędne dane.

Klient banku powinien przygotować pismo, w którym znajdą się:

 • data i miejsce sporządzenia oświadczenia,

 • dane osobowe kredytobiorcy,

 • dane umowy kredytowej,

 • słowne oświadczenie o skorzystaniu z sankcji,

 • podstawę prawną (art. 45. Ustawy o kredycie konsumenckim),

 • uzasadnienie oświadczenia,

 • własnoręczny podpis.

Od złożenia dokumentu do całkowitego sukcesu jest jeszcze daleka droga. Samo złożenie wniosku może nie wystarczyć, dlatego przeczytaj, czego możesz się spodziewać.

Przesyłam umowę do bezpłatnej analizy

Odmowa zastosowania kredytu darmowego? My zapłacimy w 14 dni roboczych

Sądy przy orzekaniu o sankcji kredytu darmowego nie mają tak wyrobionego orzecznictwa, jak w sprawach frankowych, dlatego banki w zdecydowanej większości przypadków odrzucają oświadczenia składane przez klientów. Wówczas szansą kredytobiorcy wprowadzenie sankcji jest wyrok.

Istnieje alternatywna metoda ubiegania się o pieniądze. To współpraca z firmami specjalizującymi się w sprawach sankcji kredytu darmowego. W Back2You przeprowadzimy analizę Twojej umowy, określimy należną wysokość wypłaty i przeprowadzimy proces w taki sposób, że nie będziesz stroną w postępowaniu sądowym.

To rozwiązanie możliwe dzięki zastosowaniu umowy cesji wierzytelności. Odkupimy od Ciebie możliwość wytoczenia procesu instytucji finansowej, biorąc na siebie całą odpowiedzialność procesową.

Pieniądze trafią na Twoje konto w ciągu 14 dni roboczych i od tego momentu nie będziesz przejmować się już sprawą. Szybko, łatwo i wygodnie.

Nie zwlekaj z przesłaniem dokumentów do analizy – nasza porada jest bezpłatna. Możesz tylko zyskać!

SANKCJA KREDYTU DARMOWEGO

Odbierz rekompensatę za błędy w umowie kredytowej

Jeśli Twój bank znajduje się na tej liście to prawdopodobnie należy Ci się rekompensata.

pekao

Bank Pekao

Sankcja kredytu darmowego
Odbierz rekompensatę
Najwyższa rekompensata15 600,00 zł
Średnia rekompensata1521,10 zł
Ostatnia rekompensata4579,90 zł
Zobacz więcej banków

Strefa wiedzy

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dostarczamy kredytobiorcom wiedzy o sankcji kredytu darmowego. Najistotniejsze informacje w jednym miejscu.

Oprocentowanie zmienne czy stałe?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – które rozwiązanie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne? Wybór jednego z tych rozwiązań ma ogromny wpływ na to, jaką sumę pieniędzy zwróci do banku kredytobiorca w ramach spłaty pożyczki. Jeśli masz zamiar zaciągnąć kredyt, dowiedz się, czym charakteryzują się oba te rozwiązania i które bardziej Ci odpowiada.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

10 min

Jak obliczyć ratę kredytu?

Jak obliczyć ratę kredytu hipotecznego i konsumenckiego?

Jak obliczyć ratę kredytu? To pytanie pojawia się najczęściej jeszcze przed zaciągnięciem pożyczki, gdy osoby zainteresowane zastanawiają się, czy będą w stanie uregulować comiesięczne zadłużenie wobec banku. Sprawdź, w jaki sposób można obliczyć ratę kredytu bez korzystania z kalkulatorów dostępnych w Internecie!

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

9 min

Wakacje kredytowe - co powinieneś wiedzieć?

Wakacje kredytowe – 5 rzeczy, które powinieneś o nich wiedzieć!

Wakacje kredytowe to program, mający stanowić wsparcie dla wszystkich osób spłacających kredyty hipoteczne. Zawieszenie spłaty kredytu jest pewną formą pomocy kredytobiorcom, którym wzrosły raty kredytu. Jak skorzystać z rządowych wakacji kredytowych? Jaki okres zawieszenia spłaty kredytu jest dostępny? Oto 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć na temat ustawowych wakacji kredytowych.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

8 min

Ubezpieczenie kredytu – czy warto?

Ubezpieczenie kredytu – czy warto? Jak z niego zrezygnować?

Ubezpieczenie kredytu ma różne formy i zabezpiecza obie strony umowy, w zależności od rodzaju zobowiązania. Nie jest ono jednak obowiązkowe przy zaciąganiu każdego typu pożyczki. Czym jest ubezpieczenie kredytu i kiedy się je stosuje? W jakich przypadkach jest ono obligatoryjne? Czy rezygnacja z ubezpieczenia kredytu jest możliwa? Na te i inne pytania, odpowiadamy w poniższym artykule.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

9 min

Czym jest RRSO?

RRSO – czym jest ten wskaźnik i jaki ma wpływ na kredyt?

RRSO to kluczowy czynnik pozwalający przeanalizować różne oferty kredytowe. Można dzięki niemu ustalić, która z tych ofert będzie najlepsza. Jak zdefiniować RRSO? Jaki wpływ na kredyt ma rzeczywista roczna stopa oprocentowania? Na te i inne pytania, odpowiadamy w poniższym artykule.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

9 min

Kluczowe błędy w umowach kredytowych i jak ich unikać

Kluczowe błędy w umowach kredytowych i jak ich unikać

Błędy w umowach kredytowych mogą prowadzić do dodatkowych kosztów i problemów prawnych. W artykule przedstawiamy najczęstsze błędy w umowach kredytowych oraz praktyczne wskazówki, jak ich unikać.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

12 min