Błędy w umowie kredytowej?

Sankcja kredytu darmowego Credit Agricole

Za darmo przeanalizujemy Twoją umowę kredytową. Otrzymasz konkretną propozycję zwrotu kosztów Twojego kredytu.

 1. Sankcja kredytu darmowego Credit Agricole
Korzystam z sankcji kredytu darmowego
bank-logo

Co udało nam się uzyskać dla naszych Klientów

Najwyższy uzyskany zwrot9700,00 zł
Średnia wartość zwrotu2303,52 zł
Kwota ostatniego zwrotu2140,95 zł

Sesje przychodzące

Sesja I
11:00
Sesja II
15:00
Sesja III
17:00

Sesje wychodzące

Sesja I
08:00
Sesja II
12:00
Sesja III
14:30

Informacje

Kontakt telefoniczny

71 35 49 009

Siedziba

ul. Legnicka 48 bud. C-D, 54-202 Wrocław

SWIFT

AGRIPLPR

Spłaciłeś kredyt w Credit Agricole przed czasem? A może w Twojej umowie kredytowej znajdą się uchybienia? Sprawdź, czy należy Ci się zwrot części prowizji lub, czy nie możesz skorzystać z sankcji kredytu darmowego!

Spis treści

4 minuty

 1. 1.

  Komu przysługuje zwrot prowizji i sankcja kredytu darmowego w Credit Agricole?

 2. 2.

  Co napisać we wniosku o zwrot prowizji z Credit Agricole?

 3. 3.

  Jak skorzystać z sankcji kredytu darmowego w Credit Agricole?

 4. 4.

  Bank odmówił zwrotu prowizji lub odrzucił roszczenie z tytułu sankcji kredytu darmowego? Zobacz, co zrobić!

Komu przysługuje zwrot prowizji i sankcja kredytu darmowego w Credit Agricole?

Zwrot prowizji przysługuje każdemu konsumentowi, który wziął pożyczkę w banku Credit Agricole i spłacił ją przed czasem, pod warunkiem że kredyt nie został zaciągnięty pod zastaw hipoteki.

Sankcja kredytu darmowego jest zapisem, z którego mogą skorzystać kredytobiorcy, którzy udowodnią, że bank Credit Agricole nie dopełnił swojego obowiązku informacyjnego i pominął w umowie kredytu ważne, z punktu widzenia ustawy o kredycie konsumenckim, informacje.

W obu przypadkach istotna jest data zawarcia umowy – według prawa, skorzystanie z sankcji kredytu darmowego i zwrot części prowizji dotyczą tylko kredytów udzielonych po 18 grudnia 2011 roku.

Wspomniany akt prawny określa też maksymalną kwotę pożyczki, która uprawnia konsumenta do żądania zwrotu pożyczki. Wynosi ona 255 500 złotych, bez względu na to, w jakiej walucie została zaciągnięta.

Co napisać we wniosku o zwrot prowizji z Credit Agricole?

W teorii ustawodawca narzuca instytucjom udzielającym pożyczek obowiązek samodzielnego wypłacenia zwrotu prowizji przy wcześniejszej spłacie kredytu konsumenckiego.

Jak łatwo się domyślić, banki starają się „zapomnieć” o swoim obowiązku, dlatego warto pochylić się nad tym samodzielnie. Sporządzenie wniosku o zwrot prowizji z Credit Agricole jest stosunkowo prostą czynnością. Wystarczy zawrzeć w nim najważniejsze informacje dotyczące sprawy, czyli:

 • dane pożyczkobiorcy,

 • informacje o pożyczce (numer umowy),

 • podstawa prawna do żądania zwrotu prowizji wcześniejszej spłacie kredytu art. 49. ustawy o kredycie konsumenckim i wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 18 grudnia 2019 (sygnatura wyroku C-383/18),

 • numer konta bankowego, na który ma zostać wysłany zwrot.

Wniosek ze wszystkimi powyższymi danymi i załącznikami należy wysłać do głównej siedziby Credit Agricole lub samodzielnie złożyć taki dokument w oddziale banku.

Odbierz zwrot prowizji z Credit Agricole

Jak skorzystać z sankcji kredytu darmowego w Credit Agricole?

Podobnie jak w przypadku zwrotu części prowizji, przed skorzystaniem z prawa do darmowej pożyczki, konieczne należy przygotować wniosek o sankcje kredytu darmowego, w którym kredytobiorca poinformuje Credit Agricole o odnalezieniu uchybień względem ustawy o kredycie konsumenckim. W dokumencie należy zawrzeć praktycznie te same informacje, co w przypadku zwrotu prowizji:

 • dane osobowe i kontaktowe pożyczkobiorcy,

 • numer umowy pożyczki,

 • podstawa prawna (art. 45 ustawy o kredycie konsumenckim),

 • wskazanie uchybień względem ustawy i dokument potwierdzający zamknięcie kredytu (najlepiej raport z Biura Informacji Kredytowej).

Podobnie jak przy zwrocie prowizji, dokument trzeba dostarczyć osobiście do oddziału banku lub wysłać pocztą na adres siedziby Credit Agricole.

Bank odmówił zwrotu prowizji lub odrzucił roszczenie z tytułu sankcji kredytu darmowego? Zobacz, co zrobić!

W niektórych wypadkach bank może odmówić zwrotu prowizji za spłacony wcześniej kredyt lub zanegować skorzystanie z sankcji kredytu darmowego. Nie oznacza to jednak, że nie warto starać się dalej!

W przypadku zwrotu prowizji pierwszą sprawą, którą należy załatwić, jest złożenie zawiadomienia do sądu. Rzecz jasna, można złożyć skargę do Rzecznika Finansowego, który ma prawo w tej sprawie skargę do Sądu Najwyższego, ale nie oznacza to, że pieniądze zostaną wypłacone. Jeśli bank odmówi wypłaty środków po raz kolejny, kredytobiorca może skierować sprawę do sądu.

Niestety, w przypadku sankcji kredytu darmowego nie ma instancji na wzór Rzecznika Finansowego, do której można się odwołać. Jedyną możliwością jest wygranie sprawy sądowej. Niestety, procesy o sankcję kredytu darmowego mogą trwać ponad rok, a na końcu właściwie nie ma pewności, że sprawa zostanie wygrana.

Co zrobić w takiej sytuacji? Zgłoś się do Back2You! Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w odzyskiwaniu pieniędzy ze zwrotu części prowizji i sankcji kredytu darmowego. Opieramy się na cesjach wierzytelności, dzięki czemu kredytobiorca ma pewność, że otrzyma swoje pieniądze! To my bierzemy na siebie całe ryzyko, podnosząc roszczenia, które przepisał na nas klient, a środki dla niego, wypłacane są z naszej kieszeni. Wyślij dokumentację do bezpłatnej analizy, już teraz!

SANKCJA KREDYTU DARMOWEGO

Odbierz rekompensatę za błędy w umowie kredytowej

Jeśli Twój bank znajduje się na tej liście to prawdopodobnie należy Ci się rekompensata.

pekao

Bank Pekao

Sankcja kredytu darmowego
Odbierz rekompensatę
Najwyższa rekompensata15 600,00 zł
Średnia rekompensata1521,10 zł
Ostatnia rekompensata4579,90 zł
Zobacz więcej banków

Strefa wiedzy

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dostarczamy kredytobiorcom wiedzy o sankcji kredytu darmowego. Najistotniejsze informacje w jednym miejscu.

Oprocentowanie zmienne czy stałe?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – które rozwiązanie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne? Wybór jednego z tych rozwiązań ma ogromny wpływ na to, jaką sumę pieniędzy zwróci do banku kredytobiorca w ramach spłaty pożyczki. Jeśli masz zamiar zaciągnąć kredyt, dowiedz się, czym charakteryzują się oba te rozwiązania i które bardziej Ci odpowiada.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

10 min

Jak obliczyć ratę kredytu?

Jak obliczyć ratę kredytu hipotecznego i konsumenckiego?

Jak obliczyć ratę kredytu? To pytanie pojawia się najczęściej jeszcze przed zaciągnięciem pożyczki, gdy osoby zainteresowane zastanawiają się, czy będą w stanie uregulować comiesięczne zadłużenie wobec banku. Sprawdź, w jaki sposób można obliczyć ratę kredytu bez korzystania z kalkulatorów dostępnych w Internecie!

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

9 min

Wakacje kredytowe - co powinieneś wiedzieć?

Wakacje kredytowe – 5 rzeczy, które powinieneś o nich wiedzieć!

Wakacje kredytowe to program, mający stanowić wsparcie dla wszystkich osób spłacających kredyty hipoteczne. Zawieszenie spłaty kredytu jest pewną formą pomocy kredytobiorcom, którym wzrosły raty kredytu. Jak skorzystać z rządowych wakacji kredytowych? Jaki okres zawieszenia spłaty kredytu jest dostępny? Oto 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć na temat ustawowych wakacji kredytowych.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

8 min

Ubezpieczenie kredytu – czy warto?

Ubezpieczenie kredytu – czy warto? Jak z niego zrezygnować?

Ubezpieczenie kredytu ma różne formy i zabezpiecza obie strony umowy, w zależności od rodzaju zobowiązania. Nie jest ono jednak obowiązkowe przy zaciąganiu każdego typu pożyczki. Czym jest ubezpieczenie kredytu i kiedy się je stosuje? W jakich przypadkach jest ono obligatoryjne? Czy rezygnacja z ubezpieczenia kredytu jest możliwa? Na te i inne pytania, odpowiadamy w poniższym artykule.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

9 min

Czym jest RRSO?

RRSO – czym jest ten wskaźnik i jaki ma wpływ na kredyt?

RRSO to kluczowy czynnik pozwalający przeanalizować różne oferty kredytowe. Można dzięki niemu ustalić, która z tych ofert będzie najlepsza. Jak zdefiniować RRSO? Jaki wpływ na kredyt ma rzeczywista roczna stopa oprocentowania? Na te i inne pytania, odpowiadamy w poniższym artykule.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

9 min

Kluczowe błędy w umowach kredytowych i jak ich unikać

Kluczowe błędy w umowach kredytowych i jak ich unikać

Błędy w umowach kredytowych mogą prowadzić do dodatkowych kosztów i problemów prawnych. W artykule przedstawiamy najczęstsze błędy w umowach kredytowych oraz praktyczne wskazówki, jak ich unikać.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

12 min