Oblicz Zwrot

Sankcja kredytu darmowego kalkulator – oblicz możliwy zwrot w 3 minuty

Coraz częściej słyszysz o sankcji kredytu darmowego, ale nie wiesz, czy to rozwiązanie jest skierowane dla pożyczki, którą masz? A może nie masz świadomości, o jaką kwotę może toczyć się walka? Przygotowaliśmy bezpłatny kalkulator sankcji kredytu darmowego, który pomoże podjąć właściwą decyzję. Wystarczy kilka minut, żeby przekonać się, jaka kwota może wrócić na Twoje konto.

Korzystam z sankcji kredytu darmowego

Jeśli parametry kredytu zostały wprowadzone poprawnie, rata kredytu powinna być podobna do tej, którą spłacasz - 0,00 zł

Szacunkowa kwota do zwrotu: 0,00 zł

Obniżenie raty do 0,00 zł

Anulowanie przyszłych odsetek 0,00 zł

Spis treści

5 minut

 1. 1.

  Sankcja kredytu darmowego kalkulator – sprawdź, ile możesz odzyskać

 2. 2.

  Podstawy prawne do uzyskania darmowego kredytu

 3. 3.

  Dlaczego warto ubiegać się o darmowy kredyt z Back2you

 4. 4.

  Na jaką kwotę można liczyć przy sankcji kredytu darmowego?

 5. 5.

  Samodzielnie czy z pomocą? Jak ubiegać się o zastosowanie SKD

 6. 6.

  Kto może skorzystać z SKD?

 7. 7.

  W jakich bankach można ubiegać się o darmowy kredyt?

Sankcja kredytu darmowego kalkulator – sprawdź, ile możesz odzyskać

Nie musisz czekać kilku dni na analizę swojej umowy, żeby sprawdzić, jaką kwotę możesz odzyskać, jeśli zastosujesz sankcję kredytu darmowego (w skrócie SKD) dla swojego kredytu konsumenckiego. Stworzyliśmy uproszczony kalkulator sankcji kredytu darmowego, który pomoże błyskawicznie zobrazować, ile możesz otrzymać po sukcesie swojej sprawy.

Wystarczy, że podasz podstawowe dane dotyczące swojej umowy kredytowej i przebiegu pożyczki, takie jak:

 • całkowita kwota kredytu,

 • liczba rat,

 • liczba spłaconych rat,

 • oprocentowanie kredytu,

 • prowizja za udzielenie kredytu.

To wystarczy, żeby przeliczyć, możliwą kwotę zwrotu od banku, a jeśli kredyt jest w trakcie spłaty – także nową, niższą ratę do zapłaty każdego miesiąca.

Jeśli potrzebujesz pomocy albo chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat – zgłoś się do specjalistów Back2you, którzy rozwieją Twoje wątpliwości.

Podstawy prawne do uzyskania darmowego kredytu

Sankcja kredytu darmowego to efekt zapisów Ustawy o kredycie konsumenckim, która ma chronić interesy kredytobiorców. Jej artykuł 45 mówi jasno – błędy w umowach wynikające z pomyłek instytucji finansowych udzielających kredyty lub celowe wprowadzenie w błąd konsumenta są podstawami do zastosowania sankcji kredytu darmowego. Efektem tego jest konieczność zwrotu do banku jedynie pożyczonego kapitału – bez odsetek czy pozostałych kosztów kredytu.

Prawo w Polsce

Art. 45. kredyt. kons.

Zwrot kredytu bez odsetek w przypadku naruszenia warunków przed kredytodawcę

 1. W przypadku naruszenia przez kredytodawcę art. 29 forma umowy o kredyt konsumencki ust. 1, art. 30 elementy umowy o kredyt konsumencki ust. 1 pkt 1–8, 10, 11, 14–17, art 31–33, art. 33a należności w przypadku opłat z tytułu zaległości w spłacie kredytu i opłat za opóźnienie przekraczających maksymalne odsetki za opóźnienie i art 36a–36c konsument, po złożeniu kredytodawcy pisemnego oświadczenia, zwraca kredyt bez odsetek i innych kosztów kredytu należnych kredytodawcy w terminie i w sposób ustalony w umowie.

Temat sankcji kredytu darmowego jest stosunkowo nowy w Polsce, dlatego w sprawach nie ma jeszcze ugruntowanej linii orzecznictwa sądów, jednak liczba spraw rośnie z każdym miesiącem.

Częste błędy pojawiające się w umowach, które są podstawą, aby skorzystać z sankcji kredytu darmowego:

 • przekroczenie maksymalnego poziomu pozaodsetkowych kosztów kredytu lub ich błędne obliczenie,

 • błędnie podane lub wyliczone oprocentowanie kredytu,

 • niezgodność między sumą pożyczki a realną kwotą wypłaconą przez instytucję finansową,

 • niedopełnienie obowiązku informacyjnego przez bank.

uchybienia w umowach kredytowych

Dlaczego warto ubiegać się o darmowy kredyt z Back2you

Jeśli złożysz pisemne oświadczenie kredytodawcy, ten najprawdopodobniej odrzuci wniosek. Banki liczą, że konsumenci nie zdecydują się wejść na drogę sądową i dochodzić roszczeń, tym bardziej że sprawy SKD nie są jeszcze tak popularne i nie wydano tak wielu wyroków, jak np. w sprawach kredytów frankowych.

W takich przypadkach warto mieć u boku doświadczonego partnera, który w takiej sytuacji znalazł się już wiele razy. Wykorzystaj unikatową ofertę Back2You w skali rynku, która gwarantuje wypłatę nie po zakończeniu sprawy sądowej (po 2-3 latach), a kilka dni po podpisaniu umowy!

Co zyskuje kredytobiorca rozpoczynając współpracę z Back2you:

 • bezpłatną analizę umowy kredytowej – specjaliści zobaczą, czy Twoja umowa posiada błędy, które są podstawą do zakwalifikowania jej do skorzystania z darmowego kredytu,

 • wypłatę pieniędzy od ręki – jeśli umowa kredytu ma błędy, Back2You zaproponuje kwotę, za którą odkupi możliwość prowadzenie sprawy,

 • przeniesienie odpowiedzialności procesowej na Back2you – kiedy podpiszesz umowę, nie musisz przejmować się wynikiem ustaleń między firmą a bankiem; otrzymanej kwoty nikt i nic Ci nie zabierze,

 • oszczędność czasu i pieniędzy – zajmując się sprawą samodzielnie, musisz opłacić prawnika lub radcę prawnego, opłacić koszty procesowe i czekać na rozwiązanie sprawy przez nawet 3 lata; z Back2You oczekiwanie na pieniądze skraca się do zaledwie kilkunastu dni!

Chcę ubiegać się o kredyt darmowy

Na jaką kwotę można liczyć przy sankcji kredytu darmowego?

Na to pytanie najlepiej odpowie przygotowany kalkulator sankcji kredytu darmowego, który oszacuje wysokość zwrotu dla Twojej sprawy.

Jeśli nie znasz niektórych wymaganych parametrów, konsultanci Back2you chętnie pomogą. Skontaktuj się telefonicznie, mailowo, lub wypełnij krótki formularz, aby zadać pytania lub przesłać swoje dokumenty do analizy.

Osoby, które zgłaszają się do Back2You ze swoimi sprawami, otrzymują średnio 4875 złotych zwrotu. Nasza usługa jest bezpłatna, więc nic nie ryzykujesz, a możesz tylko zyskać.

co wchodzi w skład całkowitego kosztu kredytu

Samodzielnie czy z pomocą? Jak ubiegać się o zastosowanie SKD

O kredyt darmowy możesz ubiegać się przez maksymalnie rok od spłacenia ostatniej raty bądź innej czynności wykonanej z kredytem, jak np. odbiór zwrotu prowizji. Po tym terminie ani bank, ani sąd nie uznają Twoich roszczeń, dlatego szybkość działania ma znaczenie.

Samodzielna walka z bankiem może być skazana na niepowodzenie. Złożenie oświadczenia może spotkać się z odmową, co może sprawić, że zabraknie czasu na odwołanie się od decyzji lub rozpoczęcie procesu sądowego.

W takich przypadkach warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów. Tym bardziej że współpraca z Back2you nie będzie kosztowała Cię ani złotówki. Po bezpłatnej analizie umowy otrzymasz propozycję, jaką kwotę przelejemy na Twoje konto za możliwość zajęcia się sprawą.

Przesyłam umowę do analizy pod kątem zastosowania SKD

Takie rozwiązanie ma wiele korzyści dla kredytobiorcy: nie musi przejmować się formalnymi aspektami sprawy, nie czeka na pieniądze do wygrania procesu z bankiem (do 3 lat) i nie martwi się jego rezultatem. Przelew otrzymuje w ciągu 14 dni roboczych od podpisania umowy z Back2you.

Cytat eksperta:

“Rzeczywista roczna stopa oprocentowania – całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym.”

Patrycja Szczepanik

Patrycja Szczepanik specjalistka ds. sankcji kredytu darmowego

Kto może skorzystać z SKD?

Należy pamiętać, że najważniejszym kryterium do skorzystania z SKD będzie znalezienie błędów w umowie kredytowej. Poza tym muszą zostać spełnione także kwestie formalne umowy. Jeśli chcesz się przekonać, czy zawiera ja Twoja umowa, zgłoś się do Back2you. Czeka na Ciebie bezpłatna analiza, którą wykonają nasi specjaliści.

Ponadto kredyt musi spełniać kilka podstawowych wymogów formalnych. Musiał być zaciągnięty na osobę prywatną i nie może być obciążony hipoteką. Maksymalna kwota zobowiązania to 255 550 złotych.

Chcę otrzymać darmowy kredyt

W jakich bankach można ubiegać się o darmowy kredyt?

Ustawa o kredycie konsumenckim, która wprowadza sankcję kredytu darmowego, odnosi się do wszystkich banków i instytucji finansowych działających na terenie Polski.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, przeczytaj artykuły dotyczące konkretnych banków:

SANKCJA KREDYTU DARMOWEGO

Odbierz rekompensatę za błędy w umowie kredytowej

Jeśli Twój bank znajduje się na tej liście to prawdopodobnie należy Ci się rekompensata.

pekao

Bank Pekao

Sankcja kredytu darmowego
Odbierz rekompensatę
Najwyższa rekompensata15 600,00 zł
Średnia rekompensata1521,10 zł
Ostatnia rekompensata4579,90 zł
Zobacz więcej banków

Strefa wiedzy

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dostarczamy kredytobiorcom wiedzy o sankcji kredytu darmowego. Najistotniejsze informacje w jednym miejscu.

Oprocentowanie zmienne czy stałe?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – które rozwiązanie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne? Wybór jednego z tych rozwiązań ma ogromny wpływ na to, jaką sumę pieniędzy zwróci do banku kredytobiorca w ramach spłaty pożyczki. Jeśli masz zamiar zaciągnąć kredyt, dowiedz się, czym charakteryzują się oba te rozwiązania i które bardziej Ci odpowiada.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

10 min

Jak obliczyć ratę kredytu?

Jak obliczyć ratę kredytu hipotecznego i konsumenckiego?

Jak obliczyć ratę kredytu? To pytanie pojawia się najczęściej jeszcze przed zaciągnięciem pożyczki, gdy osoby zainteresowane zastanawiają się, czy będą w stanie uregulować comiesięczne zadłużenie wobec banku. Sprawdź, w jaki sposób można obliczyć ratę kredytu bez korzystania z kalkulatorów dostępnych w Internecie!

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

9 min

Wakacje kredytowe - co powinieneś wiedzieć?

Wakacje kredytowe – 5 rzeczy, które powinieneś o nich wiedzieć!

Wakacje kredytowe to program, mający stanowić wsparcie dla wszystkich osób spłacających kredyty hipoteczne. Zawieszenie spłaty kredytu jest pewną formą pomocy kredytobiorcom, którym wzrosły raty kredytu. Jak skorzystać z rządowych wakacji kredytowych? Jaki okres zawieszenia spłaty kredytu jest dostępny? Oto 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć na temat ustawowych wakacji kredytowych.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

8 min

Ubezpieczenie kredytu – czy warto?

Ubezpieczenie kredytu – czy warto? Jak z niego zrezygnować?

Ubezpieczenie kredytu ma różne formy i zabezpiecza obie strony umowy, w zależności od rodzaju zobowiązania. Nie jest ono jednak obowiązkowe przy zaciąganiu każdego typu pożyczki. Czym jest ubezpieczenie kredytu i kiedy się je stosuje? W jakich przypadkach jest ono obligatoryjne? Czy rezygnacja z ubezpieczenia kredytu jest możliwa? Na te i inne pytania, odpowiadamy w poniższym artykule.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

9 min

Czym jest RRSO?

RRSO – czym jest ten wskaźnik i jaki ma wpływ na kredyt?

RRSO to kluczowy czynnik pozwalający przeanalizować różne oferty kredytowe. Można dzięki niemu ustalić, która z tych ofert będzie najlepsza. Jak zdefiniować RRSO? Jaki wpływ na kredyt ma rzeczywista roczna stopa oprocentowania? Na te i inne pytania, odpowiadamy w poniższym artykule.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

9 min

Kluczowe błędy w umowach kredytowych i jak ich unikać

Kluczowe błędy w umowach kredytowych i jak ich unikać

Błędy w umowach kredytowych mogą prowadzić do dodatkowych kosztów i problemów prawnych. W artykule przedstawiamy najczęstsze błędy w umowach kredytowych oraz praktyczne wskazówki, jak ich unikać.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

12 min