Błędy w umowie kredytowej?

Sankcja kredytu darmowego Citi Handlowy

Za darmo przeanalizujemy Twoją umowę kredytową. Otrzymasz konkretną propozycję zwrotu kosztów Twojego kredytu.

 1. Sankcja kredytu darmowego Citi Handlowy
Korzystam z sankcji kredytu darmowego
bank-logo

Co udało nam się uzyskać dla naszych Klientów

Najwyższy uzyskany zwrot7800,00 zł
Średnia wartość zwrotu1054,80 zł
Kwota ostatniego zwrotu955,11 zł

Sesje przychodzące

Sesja I
12:00
Sesja II
15:00
Sesja III
18:00

Sesje wychodzące

Sesja I
07:00
Sesja II
12:00
Sesja III
14:30

Informacje

Kontakt telefoniczny

22 692 24 84

Siedziba

ul. Senatorska 16, 00-923 Warszawa

SWIFT

CITIPLPX

Strona internetowa

https://www.citibank.pl/

Jeśli zamknąłeś kredyt w Citi Banku Handlowym w ciągu ostatniego roku lub spłaciłeś pożyczkę przed czasem, sprawdź, czy nie należą Ci się dodatkowe pieniądze z tytułu zwrotu części prowizji i sankcji kredytu darmowego!

Spis treści

4 minut

 1. 1.

  Wcześniejsza spłata kredytu a zwrot części prowizji z Citi Banku

 2. 2.

  Czym jest sankcja kredytu darmowego?

 3. 3.

  Jak skorzystać z sankcji kredytu darmowego w Citi Bank?

 4. 4.

  Jak uzyskać zwrot prowizji przy wcześniejszej spłacie kredytu w Citi Banku?

 5. 5.

  Samodzielna walka o pieniądze? Zgłoś się do nas po pomoc!

Wcześniejsza spłata kredytu a zwrot części prowizji z Citi Banku

Nie w każdym przypadku wcześniejsza spłata kredytu oznacza, że należy Ci się proporcjonalny zwrot kosztów, w tym pobranej przez bank prowizji. Prowizję możesz odzyskać, jeśli spełnisz kilka podstawowych warunków:

 • kredyt konsumencki – czyli taki do kwoty 255 550 zł (lub równowartość w obcej walucie) i zaciągnięty na cel niezwiązany z działalnością gospodarczą lub zawodową;

 • umowa o kredyt konsumencki została podpisana po 18 grudnia 2011 roku – czyli po wejściu w życie przepisów ustawy o kredycie konsumenckim,

 • kredyt hipoteczny – umowa zawarta z bankiem po 22 lipca 2017 roku – data wejścia w życie ustawy o kredycie hipotecznym.

Odbierz zwrot prowizji z Citi Banku

Czym jest sankcja kredytu darmowego?

Sankcja kredytu darmowego to zapis, o którym niewiele osób ma pojęcie. Artykuł 45. ustawy o kredycie konsumenckim stanowi, że umowa kredytowa powinna spełniać szereg wymogów oraz dostarczać wszystkich koniecznych informacji.

W przypadku, gdy na kontrakcie zabraknie którejś z tych ważnych informacji lub innego, wymaganego przez ustawodawcę zapisu, to pożyczkobiorca ma prawo oddać instytucji bankowej tylko i wyłącznie kapitał, który został mu udzielony. Eliminuje się w ten sposób konieczność opłacenia prowizji, ubezpieczenia oraz wszystkich innych dodatkowych kosztów.

Jak skorzystać z sankcji kredytu darmowego w Citi Bank?

W pierwszej kolejności należy odnaleźć braki lub wątpliwe zapisy w umowie kredytowej. Jest to podstawowa czynność, bez której otrzymanie pieniędzy z tytułu sankcji kredytu darmowego jest niemożliwe.

W dalszym postępowaniu należy przygotować wniosek o sankcje kredytu darmowego. W dokumencie należy zawrzeć dane osobowe kredytobiorcy, numer pożyczki, podstawę prawną (art. 45. ustawy o kredycie konsumenckim) oraz wskazać zapisy, które według kredytobiorcy sprawiają, że umowa jest wadliwa.

Tak przygotowany wniosek należy osobiście dostarczyć do oddziału Citi Banku lub wysłać na adres siedziby.

Jak uzyskać zwrot prowizji przy wcześniejszej spłacie kredytu w Citi Banku?

Jeśli chcesz otrzymać zwrot w Citi Handlowy, to możesz zwrócić się do banku z odpowiednim wnioskiem. Najlepiej, jeśli prośba o zwrot będzie mieć formę pisemną. Pamiętaj, aby we wniosku zawrzeć takie elementy jak: numer umowy kredytowej, okres kredytowania, datę uregulowania zobowiązania, żądanie zwrotu, czy podstawę prawną.

prowizja bankowa a zwrot

Wskaż także numer konta bankowego, na który mają trafić środki z tytułu zwrotu. Cały proces możesz przyspieszyć, załączając do wniosku potwierdzenia spłat. Pismo reklamacyjne najlepiej złożyć osobiście w najbliższym oddziale banku lub wysłać pocztą – za potwierdzeniem odbioru.

Na odpowiedź banku trzeba czekać do 30 dni, a nawet i dłużej. Bank może uznać Twoją sprawę za szczególnie skomplikowaną i wydłużyć ten okres o nawet kolejne 60 dni. Składając samodzielnie wniosek, musisz być przygotowanym na to, że spotkasz się z odmowną odpowiedzią i brakiem zwrotu.

Banki często wychodzą z założenia, że odrzucenie reklamacji spowoduje u konsumenta zniechęcenie do dalszych działań mających na celu odzyskanie prowizji.

W przypadku odrzucenia takiego wniosku (po pełnym wyczerpaniu drogi reklamacyjnej) możesz sprawę skierować do Rzecznika Finansowego. To instytucja, która może podjąć interwencję w Twojej sprawie, ale bank nie ma obowiązku się do tego ustosunkować.

Jeśli te czynności nie przyniosły zamierzonego efektu, pozostaje tylko i wyłącznie skierowanie sprawy na ścieżkę sądową.

Samodzielna walka o pieniądze? Zgłoś się do nas po pomoc!

Wyobrażenia o procesach sądowych sprawiają, że wielu kredytobiorców, którzy mogliby odzyskać, chociaż część należnych im pieniędzy, rezygnuje ze skierowania sprawy do sądu. Jest to duży błąd, ponieważ tego typu sprawy zazwyczaj wygrywają kredytobiorcy.

Na szczęście na rynku istnieją takie firmy jak Back2You. Po bezpłatnej analizie Twojej umowy kredytowej nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w celu dogadania szczegółów. Jeśli zaakceptujesz naszą propozycję, wypłacimy Ci pieniądze w ciągu 5 (w przypadku zwrotów prowizji) lub 10 (przy sankcji kredytu darmowego) dni roboczych!

Nasza działalność opiera się na cesji wierzytelności. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasi klienci mają pewność, że otrzymają pieniądze na konto jeszcze przed rozpoczęciem rozprawy! To my bierzemy na siebie ryzyko ewentualnej przegranej.

SANKCJA KREDYTU DARMOWEGO

Odbierz rekompensatę za błędy w umowie kredytowej

Jeśli Twój bank znajduje się na tej liście to prawdopodobnie należy Ci się rekompensata.

pekao

Bank Pekao

Sankcja kredytu darmowego
Odbierz rekompensatę
Najwyższa rekompensata15 600,00 zł
Średnia rekompensata1521,10 zł
Ostatnia rekompensata4579,90 zł
Zobacz więcej banków

Strefa wiedzy

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dostarczamy kredytobiorcom wiedzy o sankcji kredytu darmowego. Najistotniejsze informacje w jednym miejscu.

Oprocentowanie zmienne czy stałe?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – które rozwiązanie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne? Wybór jednego z tych rozwiązań ma ogromny wpływ na to, jaką sumę pieniędzy zwróci do banku kredytobiorca w ramach spłaty pożyczki. Jeśli masz zamiar zaciągnąć kredyt, dowiedz się, czym charakteryzują się oba te rozwiązania i które bardziej Ci odpowiada.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

10 min

Jak obliczyć ratę kredytu?

Jak obliczyć ratę kredytu hipotecznego i konsumenckiego?

Jak obliczyć ratę kredytu? To pytanie pojawia się najczęściej jeszcze przed zaciągnięciem pożyczki, gdy osoby zainteresowane zastanawiają się, czy będą w stanie uregulować comiesięczne zadłużenie wobec banku. Sprawdź, w jaki sposób można obliczyć ratę kredytu bez korzystania z kalkulatorów dostępnych w Internecie!

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

9 min

Wakacje kredytowe - co powinieneś wiedzieć?

Wakacje kredytowe – 5 rzeczy, które powinieneś o nich wiedzieć!

Wakacje kredytowe to program, mający stanowić wsparcie dla wszystkich osób spłacających kredyty hipoteczne. Zawieszenie spłaty kredytu jest pewną formą pomocy kredytobiorcom, którym wzrosły raty kredytu. Jak skorzystać z rządowych wakacji kredytowych? Jaki okres zawieszenia spłaty kredytu jest dostępny? Oto 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć na temat ustawowych wakacji kredytowych.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

8 min

Ubezpieczenie kredytu – czy warto?

Ubezpieczenie kredytu – czy warto? Jak z niego zrezygnować?

Ubezpieczenie kredytu ma różne formy i zabezpiecza obie strony umowy, w zależności od rodzaju zobowiązania. Nie jest ono jednak obowiązkowe przy zaciąganiu każdego typu pożyczki. Czym jest ubezpieczenie kredytu i kiedy się je stosuje? W jakich przypadkach jest ono obligatoryjne? Czy rezygnacja z ubezpieczenia kredytu jest możliwa? Na te i inne pytania, odpowiadamy w poniższym artykule.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

9 min

Czym jest RRSO?

RRSO – czym jest ten wskaźnik i jaki ma wpływ na kredyt?

RRSO to kluczowy czynnik pozwalający przeanalizować różne oferty kredytowe. Można dzięki niemu ustalić, która z tych ofert będzie najlepsza. Jak zdefiniować RRSO? Jaki wpływ na kredyt ma rzeczywista roczna stopa oprocentowania? Na te i inne pytania, odpowiadamy w poniższym artykule.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

9 min

Kluczowe błędy w umowach kredytowych i jak ich unikać

Kluczowe błędy w umowach kredytowych i jak ich unikać

Błędy w umowach kredytowych mogą prowadzić do dodatkowych kosztów i problemów prawnych. W artykule przedstawiamy najczęstsze błędy w umowach kredytowych oraz praktyczne wskazówki, jak ich unikać.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

12 min