Błędy w umowie kredytowej?

Sankcja kredytu darmowego Smartney

Za darmo przeanalizujemy Twoją umowę kredytową. Otrzymasz konkretną propozycję zwrotu kosztów Twojego kredytu.

 1. Sankcja kredytu darmowego Smartney
Korzystam z sankcji kredytu darmowego
bank-logo

Co udało nam się uzyskać dla naszych Klientów

Najwyższy uzyskany zwrot1500,00 zł
Średnia wartość zwrotu560,11 zł
Kwota ostatniego zwrotu458,62 zł

Informacje

Kontakt telefoniczny

22 528 88 88

Siedziba

ul. Krakowiaków 44, 02-255 Warszawa

SWIFT

Nie posiada

Strona internetowa

https://www.smartney.pl/

Zaciągnąłeś kredyt w Smartney i spłaciłeś go przed terminem? A może jesteś w trakcie spłaty zobowiązania? Sprawdź, czy możesz się ubiegać o zwrot prowizji oraz sankcję kredytu darmowego w Smartney!

Spis treści

3 minuty

 1. 1.

  Sankcja kredytu darmowego Smartney – kto może się ubiegać?

 2. 2.

  Kto i kiedy może ubiegać się o zwrot prowizji ze Smartney?

 3. 3.

  Zwrot prowizji i sankcja kredytu darmowego Smartney – wymogi formalne

 4. 4.

  Smartney odrzucił wniosek o zwrot prowizji lub sankcje kredytu darmowego? Zgłoś się do nas!

Sankcja kredytu darmowego Smartney – kto może się ubiegać?

Sankcja kredytu darmowego to zapis, pozwalający spłacić kredytobiorcy tylko tyle, ile pożyczył. W przypadku spłaconego już zobowiązania klient ma szansę odzyskać wszystkie koszty, jakie poniósł w związku ze spłatą zobowiązania.

Skorzystanie z sankcji kredytu darmowego jest możliwe, dzięki artykułowi 45. ustawy o kredycie konsumenckim, który stanowi, że w przypadku ujawnienia błędów w umowie kredytowej, bank lub parabank jest zobowiązany do zwrotu wszystkich kosztów kredytu.

W celu skorzystania z tego zapisu w Smartney pożyczkobiorca może przygotować wniosek o sankcje kredytu darmowego, choć warto pamiętać, że samodzielna walka z pożyczkodawcą zazwyczaj kończy się porażką.

Skorzystaj z sankcji kredytu darmowego

Kto i kiedy może ubiegać się o zwrot prowizji ze Smartney?

Jeśli zaciągnąłeś kredyt konsumencki w Smartney i spłaciłeś go przed terminem, to prawdopodobnie masz szansę na uzyskanie zwrotu części prowizji! Jest to możliwe, dzięki art. 49 ustawy o kredycie konsumenckim, który stanowi, że w przypadku wcześniejszej spłaty, pożyczkodawca ma obowiązek wysłać zwrot części prowizji, za okres między realną, a umowną spłatą zadłużenia.

Teoretycznie, pożyczkodawca powinien samodzielnie wypłacić zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu. Mimo to, wielu z nich wciąż nie wywiązuje się ze swoich zadań, a nawet odrzuca wnioski o zwrot prowizji, nie podając właściwie żadnej przyczyny.

Zwrot prowizji i sankcja kredytu darmowego Smartney – wymogi formalne

Aby odzyskać pieniądze z tytułu zwrotu prowizji lub sankcji kredytu darmowego w Smartney, należy najpierw sprawdzić, czy umowa pożyczki spełnia wszystkie poniższe warunki:

 • pożyczka musi być spłacona przed terminem – jest to warunek konieczny,

 • kwota kredytu nie może być wyższa ani równa 255 500 złotych (jeśli kredyt został zaciągnięty w obcej walucie, jego wartość przelicza się na złotówki),

 • pożyczkobiorca jest osobą fizyczną,

 • pożyczkodawca pobrał prowizję za kredyt,

 • pożyczka została zaciągnięta nie wcześniej niż 17 grudnia 2011 roku.

Smartney odrzucił wniosek o zwrot prowizji lub sankcje kredytu darmowego? Zgłoś się do nas!

O ile w przypadku zwrotów prowizji, zdarzają się sytuacje, w których instytucja finansowa akceptuje wniosek o wypłatę, o tyle przy sankcji kredytu darmowego w Smartney jest to praktycznie niespotykane. Niestety, jedyna możliwość wybrnięcia z tej sytuacji to wniesienie sprawy do sądu.

Zarówno w przypadku zwrotu prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu, jak i w przypadku sankcji kredytu darmowego w Smartney, pożyczkobiorca może skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej, takiej jak Back2you.

Gwarantujemy profesjonalne i indywidualne podejście do każdego klienta. Schemat działania jest prosty – klient wysyła nam wszystkie wymagane dokumenty, a my analizujemy sytuację całkowicie za darmo! Po 2-3 dniach roboczych wracamy do klienta z propozycją cesji wierzytelności, a po jej akceptacji, pieniądze trafiają na jego konto w ciągu 48 godzin!

SANKCJA KREDYTU DARMOWEGO

Odbierz rekompensatę za błędy w umowie kredytowej

Jeśli Twój bank znajduje się na tej liście to prawdopodobnie należy Ci się rekompensata.

pekao

Bank Pekao

Sankcja kredytu darmowego
Odbierz rekompensatę
Najwyższa rekompensata15 600,00 zł
Średnia rekompensata1521,10 zł
Ostatnia rekompensata4579,90 zł
Zobacz więcej banków

Strefa wiedzy

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dostarczamy kredytobiorcom wiedzy o sankcji kredytu darmowego. Najistotniejsze informacje w jednym miejscu.

Oprocentowanie zmienne czy stałe?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – które rozwiązanie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne? Wybór jednego z tych rozwiązań ma ogromny wpływ na to, jaką sumę pieniędzy zwróci do banku kredytobiorca w ramach spłaty pożyczki. Jeśli masz zamiar zaciągnąć kredyt, dowiedz się, czym charakteryzują się oba te rozwiązania i które bardziej Ci odpowiada.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

10 min

Jak obliczyć ratę kredytu?

Jak obliczyć ratę kredytu hipotecznego i konsumenckiego?

Jak obliczyć ratę kredytu? To pytanie pojawia się najczęściej jeszcze przed zaciągnięciem pożyczki, gdy osoby zainteresowane zastanawiają się, czy będą w stanie uregulować comiesięczne zadłużenie wobec banku. Sprawdź, w jaki sposób można obliczyć ratę kredytu bez korzystania z kalkulatorów dostępnych w Internecie!

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

9 min

Wakacje kredytowe - co powinieneś wiedzieć?

Wakacje kredytowe – 5 rzeczy, które powinieneś o nich wiedzieć!

Wakacje kredytowe to program, mający stanowić wsparcie dla wszystkich osób spłacających kredyty hipoteczne. Zawieszenie spłaty kredytu jest pewną formą pomocy kredytobiorcom, którym wzrosły raty kredytu. Jak skorzystać z rządowych wakacji kredytowych? Jaki okres zawieszenia spłaty kredytu jest dostępny? Oto 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć na temat ustawowych wakacji kredytowych.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

8 min

Ubezpieczenie kredytu – czy warto?

Ubezpieczenie kredytu – czy warto? Jak z niego zrezygnować?

Ubezpieczenie kredytu ma różne formy i zabezpiecza obie strony umowy, w zależności od rodzaju zobowiązania. Nie jest ono jednak obowiązkowe przy zaciąganiu każdego typu pożyczki. Czym jest ubezpieczenie kredytu i kiedy się je stosuje? W jakich przypadkach jest ono obligatoryjne? Czy rezygnacja z ubezpieczenia kredytu jest możliwa? Na te i inne pytania, odpowiadamy w poniższym artykule.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

9 min

Czym jest RRSO?

RRSO – czym jest ten wskaźnik i jaki ma wpływ na kredyt?

RRSO to kluczowy czynnik pozwalający przeanalizować różne oferty kredytowe. Można dzięki niemu ustalić, która z tych ofert będzie najlepsza. Jak zdefiniować RRSO? Jaki wpływ na kredyt ma rzeczywista roczna stopa oprocentowania? Na te i inne pytania, odpowiadamy w poniższym artykule.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

9 min

Kluczowe błędy w umowach kredytowych i jak ich unikać

Kluczowe błędy w umowach kredytowych i jak ich unikać

Błędy w umowach kredytowych mogą prowadzić do dodatkowych kosztów i problemów prawnych. W artykule przedstawiamy najczęstsze błędy w umowach kredytowych oraz praktyczne wskazówki, jak ich unikać.

Miłosz Marek-img

Miłosz Marek

02.07.2024 r.

12 min