Zwrot prowizji Alior Bank

Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją dokumentację.
Otrzymasz konkretną propozycję zwrotu nadpłaconej prowizji bankowej.

placeholder-image

Źródło: aliorbank.pl

portfel ikona niebieska
Najwyższy uzyskany zwrot
28000 PLN
portfel ikona niebieska
Średnia wartość zwrotu
1760 PLN
portfel ikona niebieska
Ilość obsłużonych klientów
290

sesje przychodzące

Sesja I
11:00
Sesja II
15:00
Sesja III
17:00

sesje wychodzące

Sesja I
11:00
Sesja II
15:00
Sesja III
17:00

informacje

Kontakt telefoniczny
718 898 537
Siedziba
ul. Łopuszańska 38D, 02-232 Warszawa
SWIFT
ALBPPLPW
IBAN
PL 00 2490 0000 0000 0000 0000
Strona internetowa
aliorbank.pl
Bankowość on-line
login.aliorbank.pl

Spłaciłeś wcześniej kredyt i chcesz uzyskać zwrot prowizji Alior Bank? Prześlij do nas dokumentację, a w ciągu maksymalnie 3 dni otrzymasz propozycję zwrotu bankowego. 

Kiedy można się ubiegać o zwrot prowizji ?

Aby ubiegać się o zwrot bankowy musisz spełnić kilka warunków, a podstawowym jest oczywiście dokonanie spłaty kredytu przed terminem. Chodzi tutaj o spłatę zobowiązania, takiego jak m.in. kredyt konsumencki przed terminem, który został określony w umowie kredytowej. 

Kolejnym – równie istotnym krokiem jest w ogóle pobranie przez bank prowizji od kredytu. Banki niejednokrotnie w ramach promocji oferują, że nie pobiorą prowizji. Oczywistym jest zatem, że w takim przypadku nie można się ubiegać o jej zwrot. 

Nie bez znaczenia jest także rodzaj, a niekiedy także i kwota spłaconego kredytu. O zwrot bankowy możesz się ubiegać, jeśli wcześniej niż to przewiduje harmonogram rat, spłaciłeś:

  • kredyt konsumencki – czyli taki, który: nie przekracza kwoty 255 550 zł (bądź jej równowartości w obcej walucie), został udzielony konsumentowi, a cel kredytu nie jest związany z działalnością zawodową bądź gospodarczą;
  • kredyt hipoteczny – tutaj nie ma znaczenia kwota zaciągniętego kredytu.

O zwrot kosztów z kredytu możesz wnioskować również jeśli zaciągniesz kredyt konsolidacyjny, czyli zamienisz kilka kredytów w jeden.

Następnym koniecznym do spełniania warunkiem jest zawarcie umowy kredytowej po wejściu w życie ustaw: ustawy o kredycie konsumenckim i hipotecznym które regulują kwestie przedterminowej spłaty kredytu. Dla kredytów gotówkowych ważną datą jest zatem 18 grudnia 2011 roku, a dla kredytów hipotecznych 22 lipca 2017 roku. 

Jeśli spełniasz wszystkie te warunki, to należy Ci się zwrot kosztów z tytułu wcześniejszej spłaty kredytu.

Odbierz zwrot prowizji z Alior Bank

Jak uzyskać zwrot prowizji?

Jeśli chcesz uzyskać zwrot prowizji, a przedterminowej spłaty kredytu w Alior Bank dokonałeś po 11 września 2019 roku, ponadto jesteś jedynym kredytobiorcą i dodatkowo posiadasz w tym banku aktywny rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy, to automatycznie otrzymasz zwrot bankowy w ciągu 14 dni kalendarzowych od przedterminowej spłaty. 

Jeśli jesteś tylko jednym z kredytobiorców, to wybierz się do jednego z oddziałów Alior Banku i tam dowiedz się, co musisz zrobić aby otrzymać zwrot bankowy. 

Z kolei, jeśli jesteś jedynym kredytobiorcą, ale nie posiadasz już konta osobistego w tym banku, to powinieneś złożyć dyspozycję zwrotu prowizji za pośrednictwem infolinii Alior Bank lub udać się w tym celu do najbliższego oddziału Alior Bank. 

Twoja sprawa nie kwalifikuje się do automatycznego zwrotu prowizji w Alior Banku? Masz problem z odzyskaniem prowizji? Zgłoś się do Back2you! W ciągu zaledwie kilku dni otrzymasz od nas należne pieniądze w ramach zwrotu bankowego. 

Jak wygląda proces zwrotu prowizji z Back2you? 

  1. Wysyłka dokumentów

Prześlij nam umowę o kredyt oraz potwierdzenie, że przedterminowo spłaciłeś zobowiązanie wobec banku – może nim być raport BIK. 

  1. Analiza dokumentów

Przesłane przez Ciebie dokumenty są analizowane przez nasz dział prawny. Analiza trwa zazwyczaj 2 dni robocze i jest wykonywana całkowicie bezpłatnie. 

  1. Propozycja zwrotu

Jeśli analiza wykaże, że należy się Tobie zwrot bankowy, to otrzymasz od nas konkretną propozycję. 

  1. Podpisanie umowy

Do realizacji zwrotu pozostaje tylko podpisanie i przesłanie do nas umowy. 

  1. Realizacja przelewu

W ciągu maksymalnie 5 dni roboczych od zawarcia umowy, przelewamy na wskazane przez Ciebie konto bankowe uzgodnioną wcześniej kwotę pieniędzy. 

Ile wynosi zwrot bankowy? 

To, ile wynosi zwrot bankowy zależy od kilku czynników. Generalnie rzecz biorąc, im wcześniej uregulujesz swoje zobowiązanie wobec banku, tym wyższy będzie zwrot prowizji. 

Sama kwota zwrotu bankowego zależy także oczywiście od wysokości prowizji, którą bank pobrał za udzielenie kredytu. Niektóre banki inkasują prowizje oscylujące wokół 20 czy nawet 30 procent od kwoty zaciąganego kredytu. 

Tak wysokie prowizje to w zasadzie efekt nowelizacji Kodeksu Cywilnego, który miał miejsce w 2005 roku. Wprowadzono wówczas maksymalny limit odsetek, które banki mogą pobrać od kredytobiorcy. To oczywiście przełożyło się na zmniejszenie ich zysków. W celu zminimalizowania strat postanowiono pobierać wysokie prowizje za udzielenie kredytu. 

Nie wiesz, ile wynosiła prowizja od Twojego kredytu? Informacja o jej wysokości powinna znaleźć się w umowie kredytowej. 

Co zrobić, gdy Alior Bank odmawia zwrotu prowizji? 

Gdy Alior Bank odmawia zwrotu prowizji masz do wyboru kilka rozwiązań: samodzielnie złożyć reklamację, wnioskować do Rzecznika Finansowego, skierować sprawę na drogę sądową lub skorzystać z pomocy firmy wyspecjalizowanej w zwrotach bankowych, takich jak Back2you. 

Odmowy zwrotu prowizji ze strony banków to częste zjawisko. Pomimo obowiązujących przepisów, stanowiska w tej sprawie Rzecznika Finansowego i Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz orzeczenia wydanego przez Trybunał Sprawiedliwości UE, banki zwykle niechętnie podchodzą do wnioskowanych przez kredytobiorców zwrotów prowizji

Zdaniem TSUE w przypadku przedterminowej spłaty kredytu, bank musi oddać kredytobiorcy wszystkie poniesione przez niego koszty kredytu. Powinny one zostać obniżone w sposób proporcjonalny do skrócenia umowy kredytowej. Zazwyczaj koszty te obejmują: odsetki, prowizje, marże, ubezpieczenia. 

Musisz wiedzieć, że samodzielne składanie reklamacji niekoniecznie będzie skutkować zwrotem kosztów kredytu. Instytucja finansowa powinna odpowiedzieć w ciągu 30 dni. Banki niejednokrotnie zwlekają już z samą odpowiedzią na reklamację. Celem jest oczywiście zniechęcenie kredytobiorców, aby nie walczyli o odzyskanie prowizji. 

Bank może do Ciebie wysłać pismo, z którego wynika że na rozpatrzenie reklamacji będziesz zmuszony czekać kolejnych 60 dni. Ponadto być może zajdzie potrzeba także pojawienia się osobiście w oddziale banku. Banki często to praktykują twierdząc, że muszą zweryfikować podpis na przesłanym dokumencie. 

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku interwencji Rzecznika Finansowego. Taki proces trwać może kilkanaście miesięcy, a stanowisko Rzecznika w Twojej sprawie nie jest niestety w żaden sposób wiążące dla banku. To oznacza, że nawet kilkumiesięczne (zazwyczaj od około 6 do 18 miesięcy) postępowanie interwencyjne nie musi się zakończyć zwrotem bankowym, nawet jeśli Rzecznik Finansowy stanie po Twojej stronie. Droga sądowa także nie gwarantuje otrzymania zwrotu, ponadto proces sądowy jest czasochłonny i kosztowny.

Korzystając z Back2you nie musisz miesiącami czekać na swoje pieniądze z tytułu przedterminowej spłaty kredytu. Zwrot bankowy możesz otrzymać w ciągu zaledwie kilku dni. 

placeholder-image

Źródło: aliorbank.pl

portfel ikona niebieska
Najwyższy uzyskany zwrot
28000 PLN
portfel ikona niebieska
Średnia wartość zwrotu
1760 PLN
placeholder-image

Źródło: santanderconsumer.pl

portfel ikona niebieska
Najwyższy uzyskany zwrot
32000 PLN
portfel ikona niebieska
Średnia wartość zwrotu
1880 PLN
placeholder-image

Źródło: pkobp.pl

portfel ikona niebieska
Najwyższy uzyskany zwrot
22900 PLN
portfel ikona niebieska
Średnia wartość zwrotu
1970 PLN
placeholder-image

Źródło: aasapolska.pl

portfel ikona niebieska
Najwyższy uzyskany zwrot
12690 PLN
portfel ikona niebieska
Średnia wartość zwrotu
1560 PLN
placeholder-image

Źródło: pocztowy.pl

portfel ikona niebieska
Najwyższy uzyskany zwrot
9790 PLN
portfel ikona niebieska
Średnia wartość zwrotu
2050 PLN
Otrzymaj zwrot

Dołącz do Klientów, którzy odzyskali z nami swoje prowizje bankowe

Podaj podstawowe dane i przekonaj się, ile możesz odzyskać z banku!